Grzegorz Duda miał 6 lat gdy pierwszy raz naprawił samochód. Dziś programy telewizyjne z jego udziałem mają miliony fanów

Czytaj dalej
Fot. TVN/Michał Stańczyk
Paweł Chwał

Grzegorz Duda miał 6 lat gdy pierwszy raz naprawił samochód. Dziś programy telewizyjne z jego udziałem mają miliony fanów

Paweł Chwał

Programy z jego udziałem przyciągają przed telewizory ponad 1,5 miliona widzów w ciągu tygodnia. Pochodzący z Ryglic Grzegorz Duda, bo o nim mowa, był znany dotąd przede wszystkim z sukcesów, które odnosił jako kierowca wyścigowy. Teraz uczy Polaków, jak własnoręcznie naprawić samochód, oszczędzając na wydatkach i spełnia swoje motoryzacyjne marzenia.

Po raz pierwszy naprawił samochód gdy miał... sześć lat. Do warsztatu prowadzonego przez jego tatę, byłego żużlowca tarnowskiej Unii, przyjechał „maluchem” klient - znajomy ksiądz. - Taty nie było akurat w domu, a on potrzebował pilnie skorzystać z auta. Szybko zdiagnozowałem problem. Wziąłem klucz, odkręciłem gaźnik, przeczyściłem go i założyłem ponownie. Fiacik chodził jak nowy, co wprawiło w zakłopotanie wyraźnie zaskoczonego kapłana. Zadowolony podziękował mi i odjechał naprawionym autem - wspomina wydarzenie z dzieciństwa Grzegorz Duda.

Mobilny serwis naprawczy

Klucze, smary i części samochodowe były dla niego od dziecka najlepszymi zabawkami. Podczas gdy jego koledzy biegali po boisku za piłką on godzinami przesiadywał w warsztacie, przyglądał się pracy mechaników i sam dokonywał drobnych napraw.

- Do bagażnika na rowerze miałem zamontowany zestaw kluczy. Nieraz zdarzało się, że jak komuś zepsuło się auto w drodze, to wsiadałem na rower i jechałem, żeby zobaczyć co się stało. Wiedziałem, gdzie szukać przyczyn usterki, jak się do tego zabrać i dlatego umiałem to naprawić - tłumaczy.

Czytaj więcej:

 • Grzegorz Duda to nie tylko mechanik, ale utytułowany kierowca wyścigowy
 • Początkowo miała powstać jedna, może dwie serie "101 napraw". Właśnie kręcą... dziewiątą
 • Skąd czerpie tematy do kolejnych programów?
Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Chwał

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.