Artur Drożdżak

Gwałciciel mścił się za relację z matką. Nowa Huta działała niczym magnes

Po serii ataków w Nowej Hucie kobiety były przerażone. Jacek Ś. - okrzyknięty wampirem - w końcu wpadł. Okazało się, że krzywdził kobiety już w prze Fot. Repro. Artur Drożdżak (3) Po serii ataków w Nowej Hucie kobiety były przerażone. Jacek Ś. - okrzyknięty wampirem - w końcu wpadł. Okazało się, że krzywdził kobiety już w przeszłości
Artur Drożdżak

Gdyby dziś zaatakował, znalazłby się w rejestrze sprawców przestępstw seksualnych, ale 30 lat temu nikt nie myślał o podawaniu nazwisk i ujawnianiu wizerunku takich gwałcicieli. Wracamy do sprawy Jacka Ś. zawartą w zakurzonych aktach spoczywających w archiwum Sądu Okręgowego w Krakowie.

Dorota wracała do domu, gdzie z kolacją czekał już na nią mąż. Dochodziła godzina 22.00, gdy wysiadła z tramwaju nr 4 i ruszyła w głąb osiedla II Pułku Lotniczego w Nowej Hucie. Był chłodny wieczór, dookoła żywego ducha, cisza. Blask lamp z okien pobliskich bloków nie docierał do ścieżki, którą 26-latka przemierzała szybkim krokiem. Gdy pokonała 100 m od przystanku, poczuła mocny uścisk na szyi. Duszona, powoli traciła przytomność, ale była jeszcze świadoma, że bandyta ciągnie ją w krzaki. Próbowała krzyczeć, niestety z jej ust dobył się tylko cieniutki pisk. Napastnik tak unieruchomił jej głowę, że nie mogła się obrócić i spojrzeć mu w oczy. Nagle z oddali dało się słyszeć jakieś głosy, a wówczas mężczyzna siłą przycisnął głowę ofiary do ziemi. Przypadkowe osoby wyraźnie spłoszyły napastnika. Po chwili, niczym duch, zniknął bez śladu.

Wpadka dusiciela

Dorota wyszła z krzaków, gdy dwaj przechodnie zapytali ją, czy nie padła ofiarą napadu. Gdy potwierdziła, dwaj kolejni panowie przyprowadzili mężczyznę i zapytali, czy poznaje drania. Nie była pewna, bo w tracie zajścia sprawca cały czas krył się za jej plecami.

Mężczyźni w ciemności usłyszeli podejrzane głosy, poświecili latarką i wybiegł człowiek, którego po pościgu we czterech z trudem obezwładnili. Odgrażał się im, że użyje noża, był agresywny i domagał się, aby go uwolniono.

Czytaj więcej:

 • Jak wyglądało dzieciństwo mężczyzny?
 • Jaka była opinia seksuologa?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.