Hala stoi, dom się psuje. Spróbują znaleźć kompromis

Czytaj dalej
Fot. Jakub Keller
Jakub Keller

Hala stoi, dom się psuje. Spróbują znaleźć kompromis

Jakub Keller

W Grudziądzu wielki budynek firmy Epros stanął tuż za płotem Witolda Apanowicza. - Mój dom się psuje i stracił na wartości - mówi. Po naszej interwencji mężczyzna spotka się z właścicielami drukarni.

- Nie rozumiem jak można pozwolić na taką inwestycję w centrum?! Teren inwestycyjny jest poza miastem. Nikt się z nami nie liczy, a liczą się tylko ci, którzy mają pieniądze! - mówi bezsilnie Witold Apanowicz.

Kłopoty pana Witolda zaczęły się wiosną ubiegłego roku, kiedy dowiedział się, że tuż za płotem, kilkanaście metrów od jego domu, przy ulicy Poniatowskiego w Grudziądzu, powstanie wielka hala drukarni „Epros”. - Najgorsze jest to, że nie dostałem w tej sprawie od urzędu żadnego zawiadomienia - żali się Witold Apanowicz.

Informacji o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, urząd miejski do pana Witolda wysyłać jednak nie musiał. I...

Więcej szczegółów o tej sprawie przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Keller

Ciekawy świata dziennikarz. Słucham ludzi. Nie odmawiam pomocy i kiedy tylko mogę, interweniuję w imieniu Czytelników. Bo dziennikarstwo traktuję jako misję. Najbardziej pisać lubię o miejskich inwestycjach, edukacji, polityce i sporach, gdzie słowo występuje przeciwko słowu. Przyglądam się działaniom władzy oraz pracy służb mundurowych. Staram się być też tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i relacjonuje wszystko co zobaczę tam i usłyszę. Służbowo spotkać mnie można w Świeciu i Grudziądzu. Prywatnie fan żużla i koszykówki, w którą grywam hobbystycznie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.