Hamlet odegra i wyśpiewa „Być albo nie być”

Czytaj dalej
Fot. CK TEATR
Maryla Rzeszut

Hamlet odegra i wyśpiewa „Być albo nie być”

Maryla Rzeszut

Druga odsłona Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej to „Hamlet” Williama Szekspira. Już 19 marca. W „Pomorskiej” można wygrać bilet na ten spektakl.

Czas na mocny aktorsko i artystycznie Teatr Adama Mickiewicza z Częstochowy. Obejrzymy „Hamleta” w reżyserii Andre Hübnera -Ochodlo, który także opracował tekst i jest autorem niezwykłej scenografii. Właśnie efekty wizualne są jednym z walorów spektaklu: ściana z lusterek, podświetlanych od tyłu, ekran-zwierciadło, na którym wyświetlane są projekcje wyobrażeń Hamleta, plastikowa szyba rozdzielająca przestrzeń sceny, także kostiumy sprawiają, że wyobraźnia widza mocno pracuje.

Kto wcielił się w księcia duńskiego - Hamleta? Utalentowany Maciej Półtorak, który gra z pasją, może nieco nadekspresyjnie, ale magnetyzuje, porusza. To mocna rola. Jak wybrzmią w jego wykonaniu nie recytowane, ale śpiewane, słynne monologi Hamleta?

Krytycy twierdzą, że bardziej drapieżnie, mniej refleksyjnie. Przemówi też ze sceny... kolor. Hamlet rozpocznie grę w czerni, a zakończy ubrany na biało. Premierę „Hamlet” miał w Teatrze Atelier w Sopocie w 2014 r. i uznany został za najlepszy spektakl dramatyczny Ochodlo, wystawiony na tej scenie.

Kto nie ma karnetu na wszystkie przedstawienia, może spróbować wygrać bilet na ten głośny, niepowtarzalny spektakl. Aby mieć na to szansę, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego lubisz dzieła Szekspira?” Odpowiedź należy wysłać SMS-em pod numer 72355 (koszt to 2,46 zł z VAT). Treść wiadomości powinna brzmieć: SZEKSPIR. Twoja odpowiedź na pytanie

Na SMS-y czekamy do g. 11.59 w czwartek.

Nadesłane odpowiedzi oceni redakcyjne jury, a autora najciekawszej nagrodzimy dwuosobową wejściówką na spektakl. Laureata poinformujemy o tym telefonicznie.

Początek spektaklu: 19 marca (sobota) o g. 19. Bilety kosztują 70 i 60 zł.

Patronem medialnym festiwalu „Korowód postaci” jest „Gazeta Pomorska”.

Maryla Rzeszut

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.