Historio, historio, cóżeś ty za matnia, pchamy się na scenę, a to jeszcze szatnia

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Maleta

Historio, historio, cóżeś ty za matnia, pchamy się na scenę, a to jeszcze szatnia

Tomasz Maleta

Od 10 listopada 2008 roku Białystok miał obchodzić Święto Niepodległości nie tylko patriotycznie, ale i rozrywkowo. - Nasze wszystkie święta polegają zazwyczaj na składaniu wieńców i paleniu zniczy. A przecież takie święto 11 Listopada można obchodzić radośnie - tym władze miasta uzasadniały pomysł balu w Auli Magma Pałacu Branickich. Wydawało się, że na trwale wejdzie do annałów współczesnego, a przy okazji nawiąże do przedwojennego Białegostoku.

Tej nici tradycji wystarczyło na dwa lata. Od 2010 roku nie ma balu niepodległościowego (choć nie brakowało w pierwszych latach innych rautów). Nie z powodu kryzysu, jakiegoś kataklizmu, ale przez wybory. Bo to radosne święto wypadło osiem lat temu w szczycie kampanii samorządowej. By uniknąć rozdźwięku między oboma tymi wydarzeniami, władze miasta zrezygnowały ze świętowania w formie balu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.