Artur Drożdżak

Hubert B. groził śmiercią i molestował. Usłyszał wyrok

Hubert B. ma już wyrok za gwałt za 17-latku, teraz czeka go sprawa sądowa za molestowanie w Krakowie nieletniego Hubert B. ma już wyrok za gwałt za 17-latku, teraz czeka go sprawa sądowa za molestowanie w Krakowie nieletniego
Artur Drożdżak

Hubert B. w 2007 r. zgwałcił chłopaka w Krakowie i usłyszał za to wyrok czterech i pół roku więzienia. Odsiedział karę i teraz wpadł w ręce policji za to, że przez kilka tygodni molestował nieletniego chłopaka.

39-letni Hubert B. wie, jak rozmawiać z młodymi chłopcami. Zawsze na początku jest bardzo miły, a potem ujawnia drugie, mroczne oblicze i wtedy podaje się za policjanta lub psychologa.

- Zabiję cię, przestrzelę ci kolana, zrobię krzywdę - wówczas mówi już bez ogródek. Wszystko po to, by zastraszyć niewinne ofiary. Właśnie trafił do aresztu za molestowanie chłopaka, który nie ma jeszcze ukończonych 15 lat. Do przestępstwa dochodziło przez kilka tygodni na terenie Krakowa i na obrzeżach miasta.

- Podejrzany nie przyznaje się do winy. Składa wyjaśnienia, ale ich treści nie możemy ujawnić - potwierdza Agnieszka Kupracz z Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Śródmieścia Wschód.

Gwałt na 17-latku

Hubert B. za molestowanie wziął się niedługo po tym, jak opuścił zakład karany za wykorzystanie seksualne 17-latka. Na mocy wyroku odbył za to karę czterech i pół roku więzienia i to w systemie terapeutycznym. Miał się leczyć w trakcie odsiadki, ale terapia nie była zbyt skuteczna.

W pozostałej częśći tekstu przeczytasz:

 • Jak  wyglądał dzień napaści?
 • Jak wygląda teraz życie Marcina?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.