Idą wybory. Ruszyć mają też inwestycje w Grudziądzu

Czytaj dalej
Fot. Daniel Dreyer
Daniel Dreyer

Idą wybory. Ruszyć mają też inwestycje w Grudziądzu

Daniel Dreyer

- To kolejny już rekordowy budżet! - cieszy się prezydent miasta.

W czwartek prezydenci i skarbnik Grudziądza zaprezentowali projekt przyszłorocznego budżetu miasta. Dochody mają wynieść ok. 561,2 mln zł. Wydatki sięgną ok. 586,7 mln zł. Deficyt, ok. 25,4 mln zł, pokryty zostanie ze sprzedaży papierów wartościowych.
- To kolejny rekordowy budżet pod względem dochodów i wydatków - mówi Robert Malinowski, prezydent miasta. Nie ukrywa, że duża w tym zasługa programu „500 plus”, na który miasto otrzyma z budżetu państwa 55 mln zł.

Połowa spółki do wzięcia

Wśród dochodów miasta zaplanowano 30 mln zł ze sprzedaży 49 proc. udziałów w jednej ze spółek miejskich: OPEC-u, Wodociągów lub MPGN-u. Kupcem ma być państwowa spółka Polski Fundusz Rozwoju, która wspiera inwestycje samorządów. - Ideą PFR nie jest to, aby zarządzać spółkami. A objęte przez fundusz udziały odkupimy w następnych latach - mówi Malinowski. - Pieniądze wykorzystamy na zabezpieczenie projektów, które nas czekają.

Co zaplanowano wśród dochodów miasta? Na stratę szpitala nie zaplanowano ani złotówki. Dlaczego? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.