Bogumił Storch

Ile metrów dzieliło „Ogrodową” od szkoły? Restauratorzy chcą odszkodowania od gminy

Rok 2016. Pierwszy pomiar odległości od szkoły, wykonany przez straż miejską, dał wynik negatywny dla restauracji Fot. Bogumił Storch Rok 2016. Pierwszy pomiar odległości od szkoły, wykonany przez straż miejską, dał wynik negatywny dla restauracji
Bogumił Storch

Właściciele restauracji Ogrodowa w Wadowicach grożą gminie. Będą się od niej domagali odszkodowań. Twierdzą bowiem, że działalność burmistrza i urzędników naraziła ich na straty. Spór między właścicielami byłej już restauracji, a Mateuszem Klinowskim ciągnie się od kilku lat. Dwa lata temu lokal stracił koncesję na sprzedaż alkoholu i w efekcie tego został zamknięty.

Kilka dni temu burmistrz Mateusz Klinowski ogłosił na Facebooku, że „sprawa wreszcie ma szansę zakończyć się w satysfakcjonujący wszystkich sposób. Właściciele zastosowali się bowiem do obowiązującego w naszej Gminie prawa i zlikwidowali wejście od strony szkoły, przedstawiając na to odpowiednie dowody (poprzednio likwidacja miała cechy pozorności). A właśnie to wejście uniemożliwiało wydanie zezwolenia. (...) W ten sposób kończy się kolejna kawiarniana „afera””.

Czytaj dalej:

 • Co było źródłem konfliktu?
 • Dlaczego restauratorzy zamknęli interes?
 • Czy uda się załagodzić konflikt?

 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.