In vitro w Zawierciu: Referendum zdecyduje, czy procedury leczenia niepłodności będą finansowane z budżetu miasta
Zabieg in vitro z dofinansowaniem z budżetu miasta? Takie rozwiązanie bierze pod uwagę Zawiercie. Decyzję zostawia jednak mieszkańcom, którzy będą mogli wypowiedzieć się na ten temat podczas czerwcowego referendum, gdzie padną także pytania o budowę kopalni cynku i ołowiu.
Dofinansowanie zabiegów in vitro z budżetu miasta nie jest zbyt popularne w naszym województwie. Do tej pory zdecydowały się na nie jedynie Sosnowiec i Częstochowa. Zastanawia się Zawiercie.
- Temat dofinansowania zabiegów in vitro był wielokrotnie poruszany przez radnych, do których zgłaszali się mieszkańcy. Jest kontrowersyjny, dlatego zdecydowaliśmy, żeby mieszkańcy sami wypowiedzieli się na ten temat podczas referendum - tłumaczy Paweł Kaziród, przewodniczący Rady Miejskiej w Zawierciu. - Jeśli frekwencja podczas referendum wyniesie 30 proc. i większość głosów będzie „za” dofinansowaniem, to będziemy zobowiązani wprowadzić to rozwiązanie. Koszty zostaną dostosowane w zależności od zapotrzebowania mieszkańców - dodaje Paweł Kaziród.
Władze miasta na razie podchodzą do tego tematu z rezerwą. Tym bardziej, że nie mają żadnych kalkulacji kosztów wprowadzenia takiego rozwiązania.
Dalej piszemy:
- jakie są koszty in vitro,
- jakie będa pytania w referendum.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień