Daniel Dreyer

In vitro za miejskie pieniądze? Większość grudziądzkich radnych mówi: tak

Środowym obradom radnych przysłuchiwali się przedstawiciele inicjatorów obywatelskiego projektu uchwały w sprawie finansowania zabiegów in vitro z budżetu Fot. Daniel Dreyer Środowym obradom radnych przysłuchiwali się przedstawiciele inicjatorów obywatelskiego projektu uchwały w sprawie finansowania zabiegów in vitro z budżetu miasta.
Daniel Dreyer

Choć mają wątpliwości i świadomość, że konieczne będą poprawki, radni przyjęli w środę program finansowania zabiegów in vitro z budżetu miasta.

Wątpliwości dotyczące projektu głosowanego podczas sesji rady miasta miały charakter nie tylko światopoglądowy.

Przypomnijmy: jako pierwsi obywatelski projekt uchwały finansowania zabiegów in vitro z kasy miasta przygotowali działacze Nowoczesnej. Zebrali 400 podpisów poparcia, ale w styczniu ub.r. przewodniczący rady miejskiej odrzucił ten projekt z przyczyn formalnych. Po kilku miesiącach temat powrócił jako wspólna inicjatywa Nowoczesnej, KOD-u, Forum Kobiet oraz SLD. Zebrano ponad 500 podpisów i we wrześniu złożono projekt w ratuszu. W środę głosowali nad nim radni.

Jak głosowali nad tym projektem radni? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.