Internetowa premiera filmu „Kresy”. Zapraszamy na seans - tutaj obejrzysz cały film

Czytaj dalej
redakcja

Internetowa premiera filmu „Kresy”. Zapraszamy na seans - tutaj obejrzysz cały film

redakcja

„Kresy” są drugim fabularyzowanym filmem dokumentalnym, który wyprodukowała „Gazeta Lubuska”. Rok temu odbyła się premiera dokumentu „Wydarzenia Zielonogórskie 1960. Bitwa o Dom Katolicki”.

Film ten jest pięknym dopełnieniem cyklu kresowych artykułów, które od lat ukazują się na łamach „Gazety Lubuskiej”. Obraz jest naprawdę dziełem naszych Czytelników. To oni występują w tym dokumencie, ale przede wszystkim to ich opowieści złożyły się na jego scenariusz. „KRESY” to film, który upamiętnia tragedię ludzi oddzielonych od korzeni, upokorzonych i zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Ten film jest hołdem dla nich i ich bliskich, którzy stracili życie w tym strasznym czasie i na zawsze pozostali na Kresach Wschodnich. Autorami scenariusza są Dariusz Chajewski i Witold Głowacki, reżyserem Rafał Bryll.

Uwaga! Film przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 16 lat.

Produkcja: Polska Press Sp. z o.o. ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa, Oddział w Zielonej Górze, al. Niepodległości 25, 65-042 Zielona Góra, tel. 68 324 86 00, e-mail: [email protected]
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie.

KONIECZNIE ZOBACZ: SETKI ARTYKUŁÓW, ZDJĘĆ NA SERWISIE O KRESACH

redakcja

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Anna Wiejska

Piękny film, tym bardziej mnie wzruszył i łzy same lecą po policzkach, bo moi dziadkowie i tata pochodzą z Kresów wschodnich spod Lwowa- Sudowaja Wisznia , ciotka zaś że Stryjno ale szybko umarła po przesiedleniu pod koniec 1944roku. Tata opowiadał mi o bydlęcych wagonach, ludzie płakali, nie jedna osoba zmarła nie zdążywszy dojechać do celu. Bardzo dziękuję za ten film przybliżył mi życie mojego taty i z czym musiała moja rodzina dziadkowie i tata zmierzyć się. Dziś to jest już dla młodych ludzi historia,a dla mnie powrót do chwil mogących połączyć się w myślach z nieżyjącymi już dziadkami i tatką. Brak słów wdzięczności za pokazanie tego filmu . Na pewno pokaże go moim dzieciom, żeby poznały historię Kresowian. Bardzo dziękuję za to.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.