Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jacek Poniedziałek nie ukrywa prawdy o sobie i nie ma z tym problemu

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Paweł Gzyl

Jacek Poniedziałek nie ukrywa prawdy o sobie i nie ma z tym problemu

Paweł Gzyl

Za młodu mieszkał w jednym pokoju z matką i trójką rodzeństwa. Ucieczkę z biedy pomogła mu znaleźć w sztuce Kora z Maanamu. Dzisiaj jest wybitnym aktorem oraz jedną z najbarwniejszych postaci polskiej bohemy artystycznej.

Ostatnio częściej było o nim głośno przy okazji kontrowersyjnych wypowiedzi niż aktorskich dokonań. A to skrytykował rządzącą partię, a to obśmiał akcję #metoo, a to zdystansował się od kręcenia seriali. Jakby tego wszystkiego było mało, do internetu trafiły niedawno jego... nagie zdjęcia z prywatnej kolekcji.

Całe szczęście na ekrany naszych kin wszedł właśnie nowy film Krzysztofa Zanussiego, w którym Jacek Poniedziałek gra główną rolę. Być może to sprawi, że zwrócimy na niego uwagę jako na aktora, a nie skandalistę.

- Nosiłem tę postać w sobie przez dwa lata. Pan Krzysztof najpierw przesłał mi zręby scenariusza. Spodobało mi się, że Zanussi z dużą swobodą pokazuje człowieka, który rzuca wyzwanie wierze, kulturze, a razem z nią fałszywie pojętej grzeczności i przyzwoitości. Pomyślałem sobie, że to w sumie dość brutalny tekst, jakby napisał go młody człowiek. I to jest mi bardzo bliskie - podkreśla aktor w Onecie.

W dalszej części tekstu

 • Jak wyglądały lata dziecięce aktora?
 • Czy zajmował się Jacek Poniedziałek zanim trafił do świata filmu i teatru?
 • Dlaczego aktor uważa się za "nietypowego geja"?
Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.