Artur Drożdżak

Jak kryminalista trafił na oszustkę

Oskarżony 30-letni Mateusz S. wychodzi z sali rozpraw krakowskiego sądu po ogłoszeniu wyroku Fot. Artur Drożdżak Oskarżony 30-letni Mateusz S. wychodzi z sali rozpraw krakowskiego sądu po ogłoszeniu wyroku
Artur Drożdżak

Mateusz S. odsiedział połowę kary za próbę zabójstwa w Gdowie. Wyszedł i teraz znowu mocno narozrabiał. Sąd Okręgowy w Krakowie skazał go na 2 lata więzienia za groźby rzucane pod adresem... pewnej oszustki.

Było po godzinie 22.00, gdy Wioletta wsiadła do swojego renault. Dosiadło się dwóch znanych jej mężczyzn. Jeden zajął miejsce obok na fotelu pasażera, a drugi tuż za nim, z tyłu. Rozmowa była nerwowa, bo panowie w ostrych słowach domagali się zwrotu 500 złotych. Padły groźby, że jeśli nie dostarczy na czas gotówki, to poderżną jej gardło.

Wioletta zrozumiała, że żarty się skończyły. Twierdziła potem, że ten obok niej wyjął z kurtki maczetę, a wspólnik wyciągnął z rękawa nóż. Wioletta próbowała jeszcze wziąć agresorów na litość i wspomniała, że nie ma z czego płacić, a wychowuje czwórkę małych dzieci... Jednak gdy padły kolejne groźby, o spaleniu auta i domu, wyjęła 200 zł, które tego dnia pobrała od jednej z klientek i wręczyła je panom.

Wzięli, ale gdy odchodzili przypomnieli: masz czas do wtorku, by oddać 300 zł, bo „jak nie, to zobaczysz”. Po tych słowach pomyślała, że nie ma szans na wyjście z matni, w którą sama się wpakowała. Postanowiła, że zrobi to, czego się bała najbardziej: powiadomi policję.

Chłopak z Gdowa

Mateusz był znany w Gdowie, ale raczej z tej złej strony. Wychowywał się bez ojca, który targnął się na życie, gdy syn wchodził w dorosły okres. W ładnym, wygodnym domu został z matką i dwiema młodszymi siostrami. W szkole nie sprawiał kłopotów, ale nie miał ambicji, by się kształcić . Edukację zakończył w gimnazjum. Dorabiał na budowach. Właściwie tylko po to, by mieć na alkohol.

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

 • Jak wyglądała dalsza część historii?
 • Dlaczego kredytobiorcy wpadli w spiralę długów?
Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Artur Drożdżak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.