Bogumił Storch

Jazda miejskim busem dla ludzi o mocnych nerwach

Małe, stare busy krążą po mieście, rozwożąc mieszkańców z centrum i dworca po osiedlach. W jeden dzień zawsze „na okrągło” jeździ ten sam pojazd, ale Fot. Bogumił Storch Małe, stare busy krążą po mieście, rozwożąc mieszkańców z centrum i dworca po osiedlach. W jeden dzień zawsze „na okrągło” jeździ ten sam pojazd, ale przewoźnik ma też inne i podstawia je zamiennie
Bogumił Storch

Pasażerowie narzekają na ciasnotę, rdzewiejący tabor, spóźnienia oraz niekulturalnych kierowców. Burmistrz Mateusz Klinowski co miesiąc nakłada na przewoźnika kary i nie wyklucza jego zmiany.

Coś złego dzieje się w busach publicznej komunikacji w Wadowicach. Wczoraj postanowiliśmy sprawdzić, na ile zasadne są liczne ostatnio skargi pasażerów na jakość usług świadczonych przez firmę z Krakowa, której wożenie mieszkańców zleciła gmina. Część z nich dotyczyła m.in. chamskiego zachowania kierowców miejskiego busa.

W czasie zaledwie kilku minut jazdy z pl. Kościuszki pod dworzec PKP nasz reporter był świadkiem jednego gwałtownego hamowania, które ocaliło pieszych na pasach i kilku wiązanek inwektyw z ust kierowcy busa pod adresem: przechodniów, innych kierowców a nawet samych pasażerów. Na koniec i nasz reporter usłyszał, od niego, że ma „spadać”.

Skarg pasażerów na tę firmę jest sporo, ale docierają głównie do miejskich radnych, bo firmowa infolinia nie dość, że kosztuje prawie 3 zł za minutę połączenia, to i tak nie działa.

Małe, stare busy krążą po mieście, rozwożąc mieszkańców z centrum i dworca po osiedlach. W jeden dzień zawsze „na okrągło” jeździ ten sam pojazd, ale
Bogumił Storch Nadwozie zaczyna już gnić

- Po minucie nabijania impulsów słyszymy tylko komunikat, że skrzynka z wiadomościami jest zapełniona i połączenie się urywa - rozkłada ręce Mirosław Sopiejak. Sprawdziliśmy. Tak też było wczoraj.

W dalszej części tekstu dowiesz się, jak kierowcy traktują pasażerów darmowego busa i jak z fatalnej sytuacji przewozowej tłumaczy się burmistrz Wadowic. 

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.