Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jazda po świecie na koszt podatnika jest miłym bonusem w nudnym życiu radnego

Czytaj dalej
Fot. Facebook
Łukasz Winczura

Jazda po świecie na koszt podatnika jest miłym bonusem w nudnym życiu radnego

Łukasz Winczura

Podróże kształcą, to wiadomo od dawna. Ale radość z podboju świata jest dużo większa, jeśli za wyjazd zapłaci podatnik. Sprawdzamy więc, dokąd, a przede wszystkim, w jakim celu w bieżącej kadencji za publiczny grosz jeździli nasi samorządowi wybrańcy.

Najpierw patrzymy na rozkład jazdy reprezentantów naszego regionu w sejmiku województwa. Wszak urząd marszałkowski szczyci się kontaktami niemal na każdym kontynencie. Tu największym obieżyświatem okazuje się Adam Kwaśniak, który startował z listy PSL. W ubiegłym roku podbił druki delegacji za 21 960 zł. Jak twierdzi, jego licznik najbardziej obciąża kilkudniowy wyjazd do Chin.

- Byłem tam w towarzystwie marszałka oraz Małopolskiej Szkoły Gościnności. Do Chin wyjeżdża nasza młodzież, natomiast Chińczycy w ramach wymiany przyjeżdżają do Myślenic. To był cenny i pożyteczny wyjazd - twierdzi.

Adam Kwaśniak czuł wielki zew do promowania Małopolski także w Europie. Widziany był przez tydzień na targach Grune Woche w Berlinie, gdzie zachwalał zalety małopolskiej kuchni. Przyglądał się też festiwalowi zawodów w Lyonie.

Pozostali radni wojewódzcy z naszego regionu są daleko w tyle za samorządowcem z Borzęcina. Zajmujący drugą lokatę za 2017 rok Bolesław Łączyński (PO) wziął na delegacje liche 1366,88 zł. Najmniej z kasy marszałkowskiej wyciągnął w minionym roku Grzegorz Kądzielawski (Porozumienie). Jego licznik zatrzymał się na kwocie 177 złotych.

Idziemy do powiatu tarnowskiego. Tu, pieczołowicie pielęgnują przyjaźń z Belgami, Austriakami, Włochami, Francuzami, Ukraińcami i Węgrami. Jak słyszymy, wszystkie wyjazdy wiązały się z realizacją umów partnerskich z zagranicznymi samorządami .

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • czy miasta i gminy mogą skorzystać na wyjazdach polityków?
 • jakie wyjaśnienia mają samorządowcy w przypadku bardziej nietypowych wyjazdów?
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Winczura

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.