Jazda po świecie na koszt podatnika jest miłym bonusem w nudnym życiu radnego

Czytaj dalej
Fot. Facebook
Łukasz Winczura

Jazda po świecie na koszt podatnika jest miłym bonusem w nudnym życiu radnego

Łukasz Winczura

Podróże kształcą, to wiadomo od dawna. Ale radość z podboju świata jest dużo większa, jeśli za wyjazd zapłaci podatnik. Sprawdzamy więc, dokąd, a przede wszystkim, w jakim celu w bieżącej kadencji za publiczny grosz jeździli nasi samorządowi wybrańcy.

Najpierw patrzymy na rozkład jazdy reprezentantów naszego regionu w sejmiku województwa. Wszak urząd marszałkowski szczyci się kontaktami niemal na każdym kontynencie. Tu największym obieżyświatem okazuje się Adam Kwaśniak, który startował z listy PSL. W ubiegłym roku podbił druki delegacji za 21 960 zł. Jak twierdzi, jego licznik najbardziej obciąża kilkudniowy wyjazd do Chin.

- Byłem tam w towarzystwie marszałka oraz Małopolskiej Szkoły Gościnności. Do Chin wyjeżdża nasza młodzież, natomiast Chińczycy w ramach wymiany przyjeżdżają do Myślenic. To był cenny i pożyteczny wyjazd - twierdzi.

Adam Kwaśniak czuł wielki zew do promowania Małopolski także w Europie. Widziany był przez tydzień na targach Grune Woche w Berlinie, gdzie zachwalał zalety małopolskiej kuchni. Przyglądał się też festiwalowi zawodów w Lyonie.

Pozostali radni wojewódzcy z naszego regionu są daleko w tyle za samorządowcem z Borzęcina. Zajmujący drugą lokatę za 2017 rok Bolesław Łączyński (PO) wziął na delegacje liche 1366,88 zł. Najmniej z kasy marszałkowskiej wyciągnął w minionym roku Grzegorz Kądzielawski (Porozumienie). Jego licznik zatrzymał się na kwocie 177 złotych.

Idziemy do powiatu tarnowskiego. Tu, pieczołowicie pielęgnują przyjaźń z Belgami, Austriakami, Włochami, Francuzami, Ukraińcami i Węgrami. Jak słyszymy, wszystkie wyjazdy wiązały się z realizacją umów partnerskich z zagranicznymi samorządami .

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • czy miasta i gminy mogą skorzystać na wyjazdach polityków?
 • jakie wyjaśnienia mają samorządowcy w przypadku bardziej nietypowych wyjazdów?
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Winczura

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.