Tomasz Rusek

Jędrzejak dla „GL”: – Szykuje się ładna majówka!

Bartłomiej Jędrzejak to jeden z najbardziej znanych prezenterów pogody w Polsce. Pracuje w stacji TVN, pochodzi z Zielonej Góry. Fot. materiały B. Jędrzejaka Bartłomiej Jędrzejak to jeden z najbardziej znanych prezenterów pogody w Polsce. Pracuje w stacji TVN, pochodzi z Zielonej Góry.
Tomasz Rusek

– Trochę popada, poranki będą chłodne, ale w ciągu dnia będzie słońce i kilkanaście stopni. A w Słubicach znów biegun ciepła! – zapowiada Bartłomiej Jędrzejak.

Jak są prognozy na długi weekend dla Lubuskiego? Zabierać na piknik kurtkę czy okulary przeciwsłoneczne?
Mieszkańcy Ziemi Lubuskiej mają szczęście. Zachodnia część Polski w ten długi we-ekend będzie jednym z najpogodniejszych regionów w kraju. Ziemia Lubuska, Pomorze Zachodnie i Wielkopolska będą słoneczne i cieplejsze od pozostałych miejsc. Jednak na weekend w Lubuskiem przydadzą się i okulary przeciwsłoneczne, i kurtki. Nie będzie to weekend upalny. Opalania i kąpieli w przepięknych lubuskich jeziorach raczej bym nie planował, ale grilla gdzieś w ogrodzie już tak.

Poprosimy o szczegóły.
Zapowiada się zachmurzenie umiarkowane. Jest szansa na chwile ze słońcem. Będzie dużo rozpogodzeń. Temperatura maksymalna od 16 do 18 stopni Celsjusza. To maksimum na najcieplejszy moment dnia. I wtedy przydadzą się okulary przeciwsłoneczne. Jeśli pojawią się opady deszczu, to raczej nocą i nad ranem w sobotę i niedzielę, bo przez region będą prze-chodziły fronty. Zapowiadają się słabe, przelotne opady deszczu. Trzeba pamiętać też o tym, że poranki będą jeszcze chłodne: 3-5 stopni Celsjusza. I wtedy zdecydowanie przyda się coś ciepłego. Najcieplej będzie w okolicach Słubic, bo to polski biegun ciepła. Choć temperatura w ten weekend w całym regionie będzie wyrównana.


Lepiej zostańcie u siebie, w woj. lubuskim. Pierwszy i drugi weekend maja właśnie na Zachodzie będą najładniejsze

[b]Jak wygląda prognoza aż do weekendu 7-8 maja włącznie?[/b]
I w tym przypadku mogę śmiało powiedzieć, że mieszkańcy Ziemi Lubuskiej są szczęściarzami. Przynajmniej „na teraz” możecie się spodziewać bezchmurnego nieba i najwyższej temperatury w kraju. Wszystko wskazuje na to, że termometry pokażą nawet 25 stopni Celsjusza. Szykuje się piękna wiosna.

Jeśli nie w Lubuskiem, to gdzie – dla pogody – warto pojechać na początku maja?
Lepiej zostańcie u siebie, w woj. lubuskim. Pierwszy i drugi weekend maja właśnie na Zachodzie będą najładniejsze. Nad morzem chłodno i deszcz, na Mazurach podobnie. W Tatrach może jeszcze poprószyć śnieg. Choć uważam, że nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani ludzie. Pogoda jest bardzo inteligentna. Wszystko ma swoje miejsce i czas. Z jednej strony czekamy na wysoką temperaturę i zgrzytamy zębami na deszcz. Z drugiej strony lubimy, jak jest wiosennie, zielono, wokół kolorowe kwiaty. Potem pyszne owoce, nowalijki, grzyby z lubuskich lasów... A przecież bez deszczu nie będzie to wszystko możliwe.

A jakie jest – pańskim zdaniem – najlepsze miejsce na majówkowy wypad?
Lubię i morze, i góry, i Mazury. Ale weekend majowy – gdybym nie był w pracy – z wielką radością spędziłbym też w Zielonej Górze z rodziną i z moimi cudownymi bratanicami oraz przyjaciółmi. Staram się bywać tam tak często, jak mogę, i publicznie dziękuję za autostradę A2. Droga do „Zielonki” znacznie się skróciła. I jeszcze jedno… Zachwycamy się tym, co gdzieś na świecie, często zapominając o tym, co u nas. Cudze chwalimy, własnego nie znamy. Zatem ruszajcie w Polskę. Jest wiele pięknych miejsc. Wypoczywajcie, ile się tylko da!

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.