Bogumił Storch

Jest już pierwszy pozew w trybie wyborczym. Burmistrz chce przeprosin od starosty z PiS

Starosta Bartosz Kalińśki (na zdj. z lewej) został pozwany w trybie wyborczym przez burmistrza Mateusza Klinowskiego Fot. Andrzej Banaś Starosta Bartosz Kalińśki (na zdj. z lewej) został pozwany w trybie wyborczym przez burmistrza Mateusza Klinowskiego
Bogumił Storch

Chodzi o kandydatów na fotel burmistrza Wadowic. Obecny zarządca miasta Mateusz Klinowski pozwał Bartosza Kalińskiego, chcącego przejąć to stanowisko, obecnie starostę wadowickiego. Powód? Zdaniem Klinowskiego Kaliński rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na temat budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

Sprawa już toczy się przed Sądem Okręgowym w Krakowie. Drugą rozprawę zaplanowano na poniedziałek, 3 września i prawdopodobnie wtedy zapadnie wyrok.

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, nieukrywający swoich lewicowych poglądów, domaga się przeprosin od Bartosza Kalińskiego, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza tego miasta (Kaliński jest też członkiem tej partii).

Czytaj więcej:

  • Jak sprawę komentuje Mateusz Klinowski, a jak Bartosz Kaliński?
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.