Jurek Owsiak przekazuje pieniądze rodzicom dorosłych dzieci niepełnosprawnych, protestujących w Sejmie. Zarobione na książce 42 tys. złotych

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod / Polskapresse
a.w.

Jurek Owsiak przekazuje pieniądze rodzicom dorosłych dzieci niepełnosprawnych, protestujących w Sejmie. Zarobione na książce 42 tys. złotych

a.w.

Dziś mija kolejny dzień protestu rodziców oraz dorosłych dzieci niepełnosprawnych, którzy domagają się większego finansowania, które zagwarantowałoby im godne życie. Jurek Owsiak już nie raz wspominał, że wspiera protestujących. Teraz postanowił zamienić słowa na czyny. Organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazuje własne pieniądze na rzecz protestujących.

Jurek Owsiak poinformował o przekazaniu pieniędzy za pośrednictwem Facebooka. W najnowszym wpisie, zaadresowanym do Iwony Hartwich, matki protestującej w Sejmie i nieoficjalnej przywódczyni protestu dorosłych dzieci niepełnosprawnych oraz ich rodzin, pisze o możliwości wsparcia. Jurek Owsiak nie rzuca słów na wiatr. Własne, zarobione na publikacji książki pieniądze przekazuje na rzecz potrzebujących. We wpisie Owsiak zachęca protestujących do założenia fundacji lub stowarzyszenia, które „może gwarantować Wasz głos w SPRAWIE!!”

Jurek Owsiak szykuje przelew dla protestujących w Sejmie

W tym samym wpisie czytamy również, że ze względu na dobrą sprzedaż ostatniej książki Jurka Owsiaka postanowił on przekazać zarobione pieniądze na rzecz dorosłych dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin protestujących w Sejmie.

Właśnie odebrałem wiadomość, że wydawnictwo ZNAK rozliczyło moją książkę wydaną kilka miesięcy temu. Sprzedała się dobrze i 42 tysiące złotych wpłynęło na moje konto. W całości prze kazuję te pieniądze na Państwa konto, by wspomóc Was w walce. Tylko proszę to formalnie nazwać i dać temu prawną osobowość!

Wielka Orkiestra Świąteczne Pomocy po godzinach

Prezes i organizator hucznych obchodów WOŚP znany jest ze swojej oficjalnej, za pośrednictwem stowarzyszenia, oraz osobistej pomocy osobom niepełnosprawnym. Do wpisu, w którym dzieli się radosną nowiną o oferowanej darowiźnie Owsiak dodał zdjęcia z Przystanku Woodstock. Na tym szczególnym festiwalu nie ma barier, ani ludzi wykluczonych. Na zdjęciu widać dwie woodstockowiczki, pełno sprawną oraz poruszającą się na wózku inwalidzkim, które biorą udział w tej samej zabawie festiwalowej.

Matura 2018: polski rozszerzony - arkusze i odpowiedzi

a.w.

Komentarze

79
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

zibi,,

Jurek to prawdziwy gość, Oby dane mu było żeby jeszcze niejednego klina wbił władzy ..

Tom

"Owsiak rok w rok (przez cały rok) odwala robotę za różne rządy zdobywając środki na zdrowie. Insynuacja, że protestującym marzy się kariera polityczna, jest tak niesmaczna i podszyta dziennym przekazem PiSu, że szkoda komentować. Karierę polityczną buduje sobie Andrzej "nic nie mogę" Duda jadąc na Śląsk i udając, że pokazanie się na tle górniczej akcji ratowniczej czyni z niego męża stanu. Dla tysięcy Misiewiczów kasa znalazła się bez problemu. Podobnie z kasą na kościół. Ponieważ są to fakty ogólnie znane, Rafalska, Morawiecki i inni nie mają szans na szybkie zduszenie protestu w Sejmie."

Tom

"Mam pytanie: ile przekazał niepełnosprawnym pierwszy sekretarz Kaczyński? W którym miesiącu zamierza zrezygnować z ochrony i wpłacić równowartość kosztów na szczytny cel? Prawda jest taka, ze PiS kupuje sobie tylko te grupy społeczne, które są na tyle liczebne, ze mogą istotnie wpłynąć na wynik wyborczy przy założeniu głosowania za PiSem. Obietnice przedwyborcze jak zwykle okazały się szyderczym pustosłowiem."

powtarzam za: wikinga

"Jurek Owsiak jest postacią, z którą nie może się równać i pogodzić PiS. Ten gest wobec niepełnosprawnych jest kolejnym ludzkim odruchem, a nie populistyczną zagrywką, jakich używa PiS. Trzeba być wrażliwym człowiekiem i szlachetnym społecznikiem, widzieć słabszego i pomagać mu. Mało tego, solą w oku pisowskich działaczy jest wielkie poparcie i szacunek dla Owsiaka. Na to zapracował sobie latami i nikt mu tego nie odbierze."

Kaczor

Jak zawsze kłamią że koszt to 9 miliard. Teraz jest 153 pielęgnacyjnego wystarczyło podnieść go do 500 złotych i nie wliczać do dochodów tak jak 500+ Matełusz nie kłam 900 tys.pobiera pielęgnacyjnego. Podwyżka o 347 zł daje ok 320 milionów miesięcznie to ok 3.7 miliarda rocznir a jeszcze jak się podniesie tylko tym po 18 roku życia będzie mniej

wikinga

Jurek Owsiak jest postacią, z którą nie może się równać i pogodzić PiS. Ten gest wobec niepełnosprawnych jest kolejnym ludzkim odruchem, a nie populistyczną zagrywką, jakich używa PiS. Trzeba być wrażliwym człowiekiem i szlachetnym społecznikiem, widzieć słabszego i pomagać mu. Mało tego, solą w oku pisowskich działaczy jest wielkie poparcie i szacunek dla Owsiaka. Na to zapracował sobie latami i nikt mu tego nie odbierze.

Ewa Ostrowska

No to teraz zjedzą Owsiaka. Jak mówi porzekadło, wszystkie twoje zasługi będą przykładnie ukarane. Jurek Owsiak stał się wielkim pisowskim wyrzutem sumienia. Jego zasługi widać w setkach szpitali i w tysiącach leczonych dzieci. Tego PiS mu nie wybaczy. Bo przecież taki Owsiak, który nie klęka przed Rydzykiem i nie wpisuje się w ich propagandę nie może być zasłużony i uczciwy. Wszak "dobre" jest tylko to co nam urządzi "dobra zmiana", o dojnej już nie wspominając.

Lubelanka

Darowizna Pana Owsiaka, to kropla potrzeb dla wielu rodzin, ale świadczy to o Jego intencjach, zawsze przy i dla potrzebujących.

Anna Dzik

"Owsiak po raz kolejny pokazał jak należy wspierać, pomagać. Wszystkie ataki na niego to przejaw strachu, bo on jednoczy społeczeństwo wokół wspólnej szlachetnej sprawy, a autorytarny rząd potrzebuje społeczeństwa podzielonego, skłóconego ze sobą, by zawsze był "wróg"(choćby wymyślony)! Jurek jest dla PiS-u takim upatrzonym wrogiem, stąd co pewien czas pojawiają się jakieś wyssane z palca oskarżenia! Niech mówią, co chcą, a Jurek jest dla mnie współczesnym bohaterem!"

Mm

A w 2013 jak te same osoby protestowaly w sejmie to gdzie byl owsiak? Jakos ten rzad i tak dal wiecej niz tamten, organizacje zrzeszajace niepelnosprawnych zawarly kompromis. Nie da rady wszystkiego naraz. Kompromis to kazdy idzie na pewne ustepstwa. Ta z sejmu po prostu chce zrobic kariere polityczna na awanturach i krzywdzie niepelnosprawnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.