Janusz Bobrek

Justyna oddała swoje oszczędności na leczenie kolegi. Kacper z Dąbrówki jest już po operacji

Od lewej Danuta Kosińska, Justyna Kosińska wyróżniona za pomoc dla chorego Kacpra oraz jego mama Elżbieta Basta Fot. Janusz Bobrek Od lewej Danuta Kosińska, Justyna Kosińska wyróżniona za pomoc dla chorego Kacpra oraz jego mama Elżbieta Basta
Janusz Bobrek

Trzynastoletni Kacper Basta w tym roku zachorował na nowotwór kości udowej. Leczenie wymagało jej amputacji. Aby mógł funkcjonować, potrzebna była endoproteza, do której dołożyli się mieszkańcy osiedla Dąbrówka. Jedna z koleżanek chłopca przekazała mu całe swoje oszczędności.

***
Pomóc Kacprowi można wpłacając datek na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z tytułem: 33155 Basta Kacper darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
***

Kacper jest nastolatkiem podobnym do swoich rówieśników. Lubi piłkę nożną, bieganie, dobrze jeździł na skuterze. Gdyby nie leczenie, we wrześniu poszedłby do ósmej klasy.

W Szkole Podstawowej nr 9 wszyscy czekają na jego powrót. W lutym tego roku chłopiec zachorował na raka kości udowej, mięsaka Ewinga. Choroba rozpoczęła się kilka miesięcy wcześniej od złamania. Kacper jest w trakcie leczenia.

- Syn jest już po operacji, ma wstawioną endoprotezę. Przechodzi teraz taką mini rehabilitację, bo nie może przez jakiś czas ruszać nogą. Jest już po pierwszej chemioterapii, zaplanowanej na siedem cykli. W międzyczasie przechodzi radioterapię - mówi mama.

Elżbieta Basta dodaje, że jej syn dobrze się czuje, mimo że po operacji noga sprawia mu ból.

Na razie chłopak przebywa w domu w Nowym Sączu, skąd co jakiś czas jeździ na leczenie do Warszawy. Następna chemia czeka go 28 sierpnia.

Czytaj więcej:

 • Świnka skarbonka z 250 zł
 • Pomoc dla Kacpra jeszcze się nie skończyła
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Bobrek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.