Karolina Gorczyca została aktorką wbrew woli rodziców

Czytaj dalej
Fot. Adam Guz
Paweł Gzyl

Karolina Gorczyca została aktorką wbrew woli rodziców

Paweł Gzyl

Wychowywała się w Biłgoraju na Lubelszczyźnie. Mama była ekspedientką, a tata - kierowcą ciężarówki. Marzyli, aby córka skończyła medycynę. Ale ona zachwyciła się aktorstwem. I z czasem postawiła na swoim - czego do dzisiaj wcale nie żałuje.

Należy do najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia nad Wisłą. Natura obdarzyła ją także wyjątkową urodą. Mimo to rzadko widujemy ją na dużym ekranie. Całe szczęście częściej upomina się o nią telewizja. Dzięki temu oglądamy ją właśnie w drugim sezonie serialu „Ultraviolet”, a niebawem zobaczymy w „Małym Zgonie”. Może to sprawi, że odkryje ją dla siebie również nasze kino?

- Od dziecka czułam dużą potrzebę uciekania w świat wyobraźni. Wolałam ten świat bardziej od rzeczywistego, którego nie rozumiałam, nie akceptowałam, a czasem nawet nie lubiłam. Tak mocno tkwiła we mnie potrzeba bycia na scenie pod postacią kogoś innego, że prawdopodobnie ta podświadoma afirmacja i determinacja sprawiły, że udało mi się to osiągnąć - mówi aktorka.

Nie ma aktorstwa w genach - jej mama była ekspedientką w sklepie, a tata jeździł po całej Europie ciężarówką. Wychowywała się w Biłgoraju, spędzając większość wolnego czasu na osiedlu, gdzie kumplowała się zarówno z grzecznymi dzieciakami, jak i łobuziakami.

W dalszej części tekstu dowiesz się m.in., w jaki sposób Karolina Gorczyca dostała się do krakowskiej szkoły teatralnej i jak wyglądały początki jej kariery.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.