Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Bogusław Kwiecień

Kęty. Przemierza na rowerze całą Polskę i w ten sposób niesie pomoc potrzebującym

Kęty. Przemierza na rowerze całą Polskę i w ten sposób niesie pomoc potrzebującym Fot. Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień

W tym roku pan Marek z żoną i grupą przyjaciół wybiera się na wyprawę dookoła Polski. W ciągu półtora do dwóch miesięcy chcą przejechać 3 - 5 tys. kilometrów. Chciałby, aby i tym razem ich wyprawa przyniosła konkretny pożytek komuś, kto szczególnie potrzebuje pomocy

Marek Wągiel ma 67 lat. Jest emerytem i zagorzałym cyklistą. W ciągu ostatnich siedmiu lat przejechał na rowerze ponad 70 tysięcy kilometrów. Właśnie planuje kolejną wyprawę, tym razem dookoła Polski, którą chce połączyć z akcją charytatywną na rzecz osoby potrzebującej pomocy.

Nigdy nie umiał siedzieć bezczynnie. - Wszędzie jest mnie pełno - przyznaje pan Marek. Swoje rowerowe podboje zaczął jednak dopiero po pięćdziesiątce.

Kęty. Przemierza na rowerze całą Polskę i w ten sposób niesie pomoc potrzebującym
Zbiory prywatne Marka Wągiela

W pojedynkę nad Bałtyk

Impulsem były 50 urodziny. Postanowił je uczcić mocnym akcentem, czyli samotną wyprawą jednośladem nad Bałtyk. Po trzech dniach intensywnej jazdy w skwarze i pokonaniu 680 km, dotarł do Gdańska. Nie ukrywa, że miał chwilę kryzysu i chciał wsiąść do pociągu i wrócić do domu. - To było drugiego dnia po przejechaniu ok. 200 km. Ból mięśni był niemiłosierny. Wygrał jednak upór górala, przełamałem się i pojechałem dalej - uśmiecha się Marek Wągiel. Pochodzi z Suchej Beskidzkiej. Od dziecka chodził po górach i jeździł na nartach.

Na wybrzeżu odwiedził rodzinę, kilka dni odpoczął, a potem wrócił do Kęt. - W ten sposób na swoje 50. urodziny w ciągu siedmiu dni czystej jazdy pokonałem 1500 km. Miałem satysfakcję, że dałem radę - dodaje kęczanin.
Nie planował wówczas kolejnych tak długich wypraw. Brakowało czasu. Pochłonęły go praca, rodzina, do tego taniec w Zespole Folklorystycznym „Kęty-Cepelia”. O rowerze oczywiście całkiem nie zapomniał, organizując jednodniowe przejażdżki po okolicznych trasach.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak pan Marek wspomina swoje rowerowe podróże. 

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bogusław Kwiecień

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.