Kiedy Azoty świętowały, szefa rady nadzorczej zgarnęło CBA

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Paweł Chwał

Kiedy Azoty świętowały, szefa rady nadzorczej zgarnęło CBA

Paweł Chwał

Święto 90-lecie działalności tarnowskich Azotów przyćmiły informacje o zatrzymaniu przez CBA i aresztowaniu szefa rady nadzorczej spółki.

Marek G. w radzie nadzorczej chemicznego potentata zasiadał od lipca ubiegłego roku. Jej szefem został w grudniu ub. roku, kiedy to doszło do zmian w szefostwie Grupy Azoty, a jej prezesem został Wojciech Wardacki.

Podczas odbywających się w piątek i sobotę uroczystości 90-lecia tarnowskich zakładów próżno było jednak szukać szefa rady nadzorczej. Marek G. znalazł się w gronie sześciu osób, które zatrzymali w czwartek i piątek funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Czytaj więcej:

  • Co wynika z ustaleń śledczych?
  • Jak sprawę komentuje spółka Azoty?
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Chwał

Dziennikarzem jestem od ponad 20 lat. Piszę w zasadzie o wszystkim, dlatego można mnie spotkać na co dzień z nieodłącznym aparatem fotograficznym niemal wszędzie. Specjalizuję się w tematyce społecznej, chętnie opisuję problemy, z którymi muszą zmagać się na co dzień nasi Czytelnicy oraz kuriozalne i niezrozumiałe często decyzje, które uprzykrzają im życie. Lubię odkrywać historię miasta i regionu oraz ukazywać piękne i nieodkryte miejsca, których pod Tarnowem jest mnóstwo.  Każdy dzień w tej pracy jest inny i nieprzewidywalny.


Moja dewiza to: "Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.