Kilometry starych rur w Grudziądzu czekają na wymianę

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski/archiwum
Daniel Dreyer

Kilometry starych rur w Grudziądzu czekają na wymianę

Daniel Dreyer

To ma być rok wielu inwestycji spółki OPEC-System, która odpowiada za sieci grudziądzkiej ciepłowni. Na dobre ruszy wymiana rur na największych osiedlach mieszkaniowych.

Pozytywnie ocenę przeszedł wniosek OPEC-u o unijne dofinansowanie do projektu modernizacji sieci ciepłowniczej na osiedlach Kopernika, Kawalerii Polskiej oraz Lotnisko. 
- W ciągu najbliższych tygodni podpiszemy umowę w tej sprawie - zapowiada Andrzej Surma, kierownik działu marketingu spółki OPEC-System.

Chodzi o miliony złotych

Projekt jest warty blisko 41 mln zł. Unijne dofinansowanie to 27 mln zł. Za te pieniądze spółka będzie wymieniała stare sieci dystrybucji ciepła oraz modernizowała i budowała nowe przyłącza.

Na jakich osiedlach i w jakiej kolejności będą przeprowadzane prace? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.