Tomasz Mateusiak

Kłopotliwy lokal w Nowym Targu

Radny Samolej apeluje, by odebrać temu osiedlowemu sklepikowi koncesję na sprzedaż alkoholu Fot. Tomasz Mateusiak Radny Samolej apeluje, by odebrać temu osiedlowemu sklepikowi koncesję na sprzedaż alkoholu
Tomasz Mateusiak

Mieszkańcy się żalą, że przed blokami w centrum Nowego Targu codziennie trwają głośne libacje. Zaapelowali do burmistrza, by odebrał lokalnemu sklepikowi koncesję na sprzedaż alkoholu.

Malutki sklep spożywczy mieszczący się na os. Topolowym w centrum Nowego Targu znalazł się na celowniku nowotarskich urzędników. W najbliższym czasie zdecydują, czy lokalowi zostanie odebrana koncesja na sprzedaż alkoholu.

Wnioskuje o to radny Gabriel Samolej, który jako mieszkaniec os. Topolowego twierdzi, że przy sklepie odbywają się głośne libacje osób, które właśnie w tym miejscu kupują alkohol.

Notoryczne skargi

- Do władz Nowego Targu, w tym do nas, radnych, już od dłuższego czasu w tej sprawie wpływają pisma od mieszkańców os. Topolowego - mówi radny Gabriel Samolej.

Z jego wiedzy wynika, że w sklepie dochodzi do sprzedaży alkoholu osobom w stanie nietrzeźwym. Pracownicy obiektu nie reagują też, gdy ich klienci spożywają trunki wyskokowe w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu. Oba te fakty są wykroczeniami.

Jak mówi Samolej, gdy do radnych kilka tygodni temu po raz pierwszy wpłynęły skargi mieszkańców samorządowcy postanowili dać właścicielom sklepu ostrzeżenie.

Czytaj więcej:

 • sklep straci koncesję, zastąpią go inne dyskonty?
 • policja ma zgłoszenia, ale nie wyciąga konsekwencji. 
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Tomasz Mateusiak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.