Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Bogumił Storch

Kocierz Rychwałdzki. Strażakom spalił się dom. Ludzie ruszyli im z pomocą

Budynek nie nadaje się do zamieszkania. Jeszcze nie wiadomo, czy nie trzeba go będzie zburzyć Fot. OSP Roczyny Budynek nie nadaje się do zamieszkania. Jeszcze nie wiadomo, czy nie trzeba go będzie zburzyć
Bogumił Storch

Strażackie małżeństwo po pożarze zostało bez dachu nad głową. A wraz z nimi ich dzieci i rodzice. Całe życie pomagali innym, a teraz sami potrzebują pomocy. Muszą zebrać przynajmniej 100 tys. zł, by odbudować swój dom.

Pogorzelcy przyznają, że 8 kwietnia, o godz. 15 , gdy dom stanął w płomieniach, ich świat się zawalił. Stracili wiarę, że może jeszcze być dobrze, ale teraz, dzięki wsparciu ludzi, powoli dochodzą do siebie.

Gaszenie pożaru drewnianego domu przy ul. Beskidzkiej w Kocierzu Rychwałdzkim (gm. Łękawica), w górskim rejonie przełęczy Kocierskiej, było sporym wyzwaniem dla strażaków.

W akcji uczestniczyło 10 jednostek straży pożarnej, głównie ochotników z okolicznych OSP. Jak się okazało, przez nieporozumienie, pomoc nadciągnęła z aż dwóch województw. Chociaż teren ten należy do powiatu żywieckiego w województwie śląskim, to na miejsce wezwano też strażaków z powiatu wadowickiego, w tym z Roczyn (gmina Andrychów).

Brak wody, błędny adres

Wszystko przez solidne zamieszanie. - Zostaliśmy wezwani do pożaru budynku mieszkalnego w Targanicach. A jak się okazało, pożar miał miejsce z drugiej strony góry, a to już miejscowość Kocierz Rychwałdzki . Nawet jak zorientowaliśmy się, że to nie nasz teren, jechaliśmy, bo sytuacja była bardzo poważna - relacjonuje Zenon Rajda, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej z Roczyn.

Czytaj więcej:

 • Sześcioosobowa rodzina, małżeństwo z dwójką dzieci oraz schorowani, starsi rodzice, stracili dom i dobytek całego życia.
 • Ty też możesz pomóc
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bogumił Storch

Reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.