Kolejki po zasiłki w Grudziądzu są coraz krótsze

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Genca
Daniel Dreyer

Kolejki po zasiłki w Grudziądzu są coraz krótsze

Daniel Dreyer

W ciągu ostatnich pięciu lat, kwota jaką miasto za pośrednictwem MOPR-u, wydaje na zasiłki celowe spadła z 5,4 mln zł do 2,8 mln zł .

W ostatnich dniach pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie najczęściej zajmowali się zasiłkami na zakup węgla. Od stycznia do końca października taką pomoc otrzymało w tym roku 1,6 tys. rodzin. To o ponad 200 mniej niż w takim samym okresie roku poprzedniego.

- Maksymalna wysokość zasiłku na zakup węgla wyniosła 850 zł. To kwota wystarczająca na zakup tony opału - mówi Jolanta Zarębska, wicedyrektor MOPR. - Przewidujemy, że do końca roku łącznie wydamy na taką pomoc 900 tys. zł.

Czy spadek wydatków na zasiłki celowe się utrzyma? Z czego wynika spadek? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.