Robert Gąsiorek

Koło grobów naszych bliskich urządzają pijackie schadzki

Helena Ropek była świadkiem, jak grupka osób spożywała alkohol na jednym z grobowców Fot. Robert Gąsiorek Helena Ropek była świadkiem, jak grupka osób spożywała alkohol na jednym z grobowców
Robert Gąsiorek

Prawdziwym utrapieniem dla mieszkańców Brzeska stały się osoby spożywające alkohol na zabytkowym cmentarzu parafialnym w centrum miasta. Pijackie imprezy odbywają się nawet w biały dzień, a ich uczestnicy zostawiają po sobie potłuczone szkło i zabrudzone nagrobki.

Helena Ropek często odwiedza groby swoich bliskich na brzeskim cmentarzu. Pewnego dnia przecierała oczy ze zdumienia, gdy zobaczyła na jednym z nagrobków biesiadujące towarzystwo.

- Dwóch mężczyzn i jedna kobieta pili sobie alkohol w biały dzień jak gdyby nigdy nic. Jak mnie zobaczyli, pochowali się gdzieś między nagrobkami - przyznaje mieszkanka Brzeska.

Za nic mają święte miejsce

Zabytkowy cmentarz parafialny znajduje się w samym centrum Brzeska, pomiędzy ul. Kościuszki a ul. Ogrodową. Na nekropolii liczącej ponad 200 lat spoczywa wiele zasłużonych dla miasta i regionu osób. Ich nagrobki stają się jednak ostatnio miejscem pijackich schadzek.

- W ogóle się nie krępują i za dnia przesiadują w tym miejscu i piją alkohol. Co gorsze, później z grobów znikają kwiatki czy nawet wkłady do zniczy - oburza się pani Jadwiga.

- To się w głowie nie mieści, żeby do czegoś takiego dochodziło. Ci ludzie za nic mają to święte miejsce - mówi zdenerwowany pan Witold, który regularnie odwiedza na cmentarzu grób swojego wujka.

Czytaj więcej i dowiedz się, co robią z problemem władze cmentarza, oraz jak poradziły sobie z podobnym problemem władze Tarnowa. 

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Robert Gąsiorek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.