Komodomania opanowała polskie i zagraniczne stacje radiowe. (I Just) Died In Your Arms to najnowsze dzieło „naszych” panów

Czytaj dalej
Fot. Bartek Kliś
Monika Pawłowska

Komodomania opanowała polskie i zagraniczne stacje radiowe. (I Just) Died In Your Arms to najnowsze dzieło „naszych” panów

Monika Pawłowska

To chłopaki stąd, mieszkają lub pochodzą z Podolsza, Przeciszowa i Dulowej. Dariusz Odrzywołek (Alex Red) posiada agencję turystyczną, Jonasz Brzeźniak (Yash) jest informatykiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej-Galeria Książki w Oświęcimiu, a Tomasz Piasecki (Tom Sanders) udziela się w firmie projektowej. Mimo tak różnych profesji łączy ich jedno - muzyka. Tworzą ją od kilkunastu lat i odnoszą sukcesy. Teraz z klubów muzycznych przebojem weszli do stacji radiowych i telewizyjnych na całym świecie. Zapamiętajcie nazwę grupy – Komodo.

Kiedy przed rokiem „Gazeta Krakowska” pisała o sukcesach Komodo, opatrzyliśmy artykuł tytułem „Wyrastają na gwiazdy muzyki klubowej”. Wówczas po sukcesie ich wersji „Blue Suede Shoes” sami nie przypuszczali, że tak to wszystko się rozkręci. Nowy kawałek, remake grupy Cutting Crew (I Just) Died In Your Arms jest grany na całym świecie. Do środy na Youtube to nagranie miało prawie siedem milionów wyświetleń. I pewnie na tym się nie skończy.

- To niesamowite! - wyznaje Jonasz Brzeźniak. - Za każdym razem kiedy słyszymy piosenkę np. jadąc samochodem, będąc w sklepie, czy tak jak kilka dni temu w międzynarodowej telewizji Eurosport, jako tło muzyczne w programie, cieszy tak samo jak za pierwszym razem – dodaje.

Jak przekonują muzycy, to wielka satysfakcja i poniekąd nagroda za lata pracy i wytrwałość. Ich kawałek gra niemal cały świat, m.in. stacje radiowe we Włoszech, Czechach, na Cyprze, w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Meksyku.

Czytaj więcej:

 • Jak długo trwała praca nad utworem?
 • Kto nadał piosence drugie życie?
Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Monika Pawłowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.