Tomasz Mateusiak

Komornik przejął znany hotel w nielegalny sposób?

Komornik Kazimierz Siara (w środku) chwilę przed wejściem do hotelu Litwor w Zakopanem Fot. Tomasz Mateusiak Komornik Kazimierz Siara (w środku) chwilę przed wejściem do hotelu Litwor w Zakopanem
Tomasz Mateusiak

Krajowa Rada Komornicza bada działania komornika, który latem odzyskał dla Tripu hotel Litwor. Komornik Kazimierz Siara na co dzień pracuje bowiem w Dąbrowie Górniczej. Co robił w górach?

Wraca sprawa wielowątkowej awantury, jaka wybuchła w wakacje wokół 5-gwiazdkowego hotelu Litwor w Zakopanem. Krajowa Rada Komornicza bada, czy komornik Kazimierz Siara nie złamał prawa, odbierając hotel ludziom powiązanym z właścicielem TV Polsat i oddając go poprzedniej właścicielce - Małgorzacie Chechlińskiej.

Siara jest bowiem komornikiem z Dąbrowy Górniczej, więc prawdopodobnie nie miał prawa działać w Zakopanem.

Hotel jako zastaw

Przypomnijmy: w nocy z 29 na 30 lipca ubiegłego roku grupa wynajętych ochroniarzy przejęła położony przy Krupówkach hotel Litwor. Z samego rana wyprosili z obiektu gości i zamknęli budynek. Okazało się, że działają oni w imieniu warszawskiej kancelarii adwokackiej Modrzejewski i Wspólnicy, która kilka miesięcy wcześniej stała się pełnoprawnym właścicielem hotelu. Jak do tego doszło? Otóż dotychczasowy właściciel hotelu - zakopiańska Grupa Trip - wpadł w ogromne długi.

W dalszej części tekstu:

  • sąd nad Chechlińską
  • wątpliwy wybór komonika z Zagłębia
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mateusiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.