Sławomir Bromboszcz

Kompleks sportowy powstanie w miejscu boiskowego „bubla”

Tak ma wyglądać kryte lodowisko przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie. W lecie ma służyć jako kort tenisowy. Przy budynku powstaną boiska do gry w piłkę Tak ma wyglądać kryte lodowisko przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie. W lecie ma służyć jako kort tenisowy. Przy budynku powstaną boiska do gry w piłkę nożna, koszykówkę i siatkówkę
Sławomir Bromboszcz

Budowa krytego lodowiska przy ul. Wyszyńskiej w Chrzanowie ma ruszyć w 2018 r. W planach jest także rozbudowa hali sportowej przy pobliskiej szkole podstawowej.

Boisko piłkarskie ze sztuczną murawą przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie oddano do użytku w 2008 r. Był to jeden z pierwszych obiektów tego typu w Małopolsce zachodniej. Wykonawcy mieli wówczas niewielką wiedzę na temat ich budowy. W efekcie okazał się „bublem”.

- Po obfitych opadach deszczu murawa zamienia się w basen - mówi Krzysztof Zubik, prezes Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Chrzanowie.

Firma „Kaszub” z Kiełpina w nieodpowiedni sposób wykonała podbudowę boiska, dlatego drenaż, mimo poprawek , nie działa prawidłowo. Boisko to już w przyszłym roku ma zniknąć, a w jego miejsce powstanie nowoczesny kompleks sportowy.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak będzie wyglądał nowy kompleks oraz jakie będą koszty inwestycji. 

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor Dziennika Polskiego, tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.