Małgorzata Więcek-Cebula

Kontrowersje wokół nowej dyrekcji szkoły

Mieszkańcy Porąbki Uszewskiej  w piątek przyszli spotkać się z  nową dyrektorka szkoły i zapytać ją, jakie ma plany wobec placówki Fot. archiwum Mieszkańcy Porąbki Uszewskiej w piątek przyszli spotkać się z nową dyrektorka szkoły i zapytać ją, jakie ma plany wobec placówki
Małgorzata Więcek-Cebula

Grupa mieszkańców Porąbki Uszewskiej nie może pogodzić się ze zmianą dyrektora szkoły. W piątek wymusili spotkanie z nową szefową placówki.

Monika Węgrzyn, nowa dyrektor Zespołu Szkół, zastąpiła na tym stanowisku Tomasza Gurgula, kierującego placówką przez ostatnich dziesięć lat. Zmiana kadrowa zbulwersowała mieszkańców wsi.

Protestujący przeciwko kadrowej roszadzie interweniowali wcześniej w samorządzie, u wojewody, a także kuratorium oświaty. Nie udało im się podważyć wyniku konkursu, jednak nadal nie mogą się z tym pogodzić.

- Dyrektor Gurgul świetnie kierował szkołą. Był nie tylko bardzo dobrym administratorem, ale także doskonałym wychowawcą, mającym świetny kontakt z uczniami - podkreśla Elżbieta Rzepa, sołtys Porąbki. Zwraca uwagę na bardzo dobrą współpracę szkoły z lokalną społecznością. - Po co było zmieniać coś, co, tak dobrze funkcjonowało? - pyta.

Według mieszkańców zmiana na najważniejszym fotelu w szkole wynikała z faktu, że były dyrektor oraz szef samorządu gminy Dębno za sobą nie przepadali.

- To jakaś bzdura! - oburza się wójt Wiesław Kozłowski. - Konkursy przeprowadzono we wszystkich szkołach i przedszkolach naszej gminy. O wyborze kandydata, który przedstawił najlepszą i najciekawszą wizję rozwoju placówki, decydowała komisja, a nie ja - przekonuje.

Inne stanowisko prezentuje jednak pozbawiony funkcji dyrektora Tomasz Gurgul. - Mam takie wrażenie, że ta zmiana jest konsekwencją tego, iż mieliśmy z wójtem inne zdanie na różne tematy dotyczące szkoły - mówi .

W piątkowy poranek grupa kilkudziesięciu mieszkańców Porąbki Uszewskiej wybrała się do szkoły. Koniecznie chcieli rozmawiać z nową dyrektorką.

To jakaś bzdura! - oburza się wójt Wiesław Kozłowski

- O to spotkanie zabiegaliśmy od dawna, ale niestety, mimo naszych próśb, wcześniej było to niemożliwe - mówi sołtys Elżbieta Rzepa.

Podczas piątkowego spotkania usłyszeli od dyrektorki, że będzie współpracowała z mieszkańcami tak, jak jej poprzednik.

Próbowaliśmy porozmawiać w piątek z Moniką Węgrzyn. Mimo wielokrotnych prób nie udało się nam z nią skontaktować.

Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej jest jedną z najlepszych szkół w gminie Dębno. Jego uczniowie osiągali do tej pory dobre wyniki w tekstach kompetencyjnych oraz w egzaminach gimnazjalnych.

Małgorzata Więcek-Cebula

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.