Bogumił Storch

Kontrowersyjna dyrektorka Centrum Kultury ustąpiła

CKiW w czasie rządów Anety Wądrzyk postawiło na zapraszanie muzycznych gwiazd. Mniejsze znaczenie miały ludowe występy i ambitniejsze przedstawienia Fot. archiwum nowiny Andrychowskie CKiW w czasie rządów Anety Wądrzyk postawiło na zapraszanie muzycznych gwiazd. Mniejsze znaczenie miały ludowe występy i ambitniejsze przedstawienia teatralne, jak to z 2016 roku
Bogumił Storch

Tej dymisji od burmistrza od dawna oczekiwali oburzeni jej działalnością radni. Szefowa andrychowskiej placówki nie była w stanie wypłacić pensji podwładnym.

Aneta Wądrzyk, dyrektorka andrychowskiego Centrum Kultury i Wypoczynku złożyła rezygnację i wkrótce odejdzie z pracy. Wcześniej radni miejscy domagali się jej dyscyplinarnego zwolnienia.

Kierowana przez nią placówka wpadła z końcem tego roku w finansową zapaść. Przez ostatnie dwa lata organizowane tutaj imprezy przynosiły głównie straty. Tym razem było już jednak tak źle, że pracownikom tej instytucji groziło, iż w grudniu mogą nie zobaczyć wypłaty, co w instytucjach publicznych zdarza się bardzo rzadko.

Czytaj więcej:

  • "Szkoda mi pracowników, ale pani dyrektor na swoją pensje nie zasłużyła - podkreślił jeden z radnych"
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.