Kraków. Zadał kobiecie ciosy nożem, a potem chciał ratować. 83-latek ma wyrok

Czytaj dalej
Fot. Fot. Karolina Misztal / Polskapresse
Artur Drożdżak

Kraków. Zadał kobiecie ciosy nożem, a potem chciał ratować. 83-latek ma wyrok

Artur Drożdżak

Stanisław S. zapewne nie tak wyobrażał sobie sobie spokojne lata na emeryturze. Ma 83 lata, jest schorowany, porusza się o kulach, a właśnie został skazany na 5 lat za zabójstwo. W sprawach poszlakowych bardziej niż w innych ważny jest każdy detal więc trudno się dziwić, że nieco inaczej przedstawiała się sytuacja, gdy prokurator wysyłał do sądu akt oskarżenia, a nieco inaczej, gdy sąd kończył ją wyrokiem.

Śledczy informowali w oficjalnym komunikacie, że oskarżyli mieszkańca Podgórza o zabójstwo kobiety, której sprawca zadał ciosy nożem i tłuczkiem. Ranna zdołała jeszcze o własnych siłach wydostać się z mieszkania, znaleźli ją sąsiedzi, a policjanci po śladach krwi dotarli do lokum Stanisława S., w którym doszło do zbrodni.

Wersja śledczych

Podejrzany nie przyznawał się do winy i przekonywał, że obca obca osoba weszła do jego mieszkania w bloku i dokonała zbrodni, gdy on gospodarz spał. Tyle prokuratura.Dziś więcej wiadomo co się zdarzyło, bo sąd zrekonstruował przebieg wydarzeń na podstawie poszlak, opinii, zeznań świadków i słów oskarżonego.

O mężczyźnie można podać garść ogólnych informacji. Jest wdowcem, a jego dwoje dorosłych dzieci założyło swoje rodziny. Córka i syn pomagali mu z uwagi na wiek i liczne choroby, a wnuczka robiła zakupy i sprzątała.

Stanisław S. to emerytowany kierowca, do tej pory nie karany, mieszkaniec bloku przy ul. Spółdzielców w Krakowie.
Na co dzień z zainteresowaniem obserwował życie miejscowych amatorów piwa, taniego wina i drobnej zakąski. Towarzystwo „sępiło” od przechodniów parę groszy na te drobne radości życia, bo nie zhańbiło się pracą.

Znajoma z ulicy

W tym gronie była i Jadwiga S.. pani lat 46, którą nadgryzł już ząb czasu i działanie procentów z alkoholu. Wyróżniała się ciętym językiem pełnym wulgaryzmów na k. i s…

Czytaj więcej:

 • jak oskarżony tłumaczył ślady zbrodni, jakie znaleziono w jego mieszkaniu?
 • jakie obrażenia odniosła zamordowana?
 • jaką wersję zdarzeń przedstawili śledczy?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.