Paweł Gzyl

Kraków zamieni się w scenę dla teatrów ulicznych ze Wschodu

Jay Che Jia Jun zaprezentuje w Galerii Krakowskiej spektakl zatytułowany „Ping Pong Circus”. Będzie na co popatrzeć! Fot. Archiwum Jay Che Jia Jun zaprezentuje w Galerii Krakowskiej spektakl zatytułowany „Ping Pong Circus”. Będzie na co popatrzeć!
Paweł Gzyl

Od czwartku do niedzieli krakowskie ulice opanują teatry. W tych dniach odbędzie się bowiem pod Wawelem kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych - 31. Ulica.

Hasłem festiwalu będzie „Wiatr od Wschodu”. Oznacza to, że podczas prezentacji dominować będą zespoły działające na wschód od naszej granicy - od Rosji i Ukrainy po Koreę Południową i Australię.

- Chcemy po raz pierwszy w naszej historii pokazać krakowskim widzom, jak wygląda teatr uliczny na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Przyjrzymy się, jak wpływa nań tamtejsza kultura, tradycja i religijność. Dzięki temu zobaczymy, na ile artyści z Azji inspirują się tym, co dzieje się w europejskim teatrze, a na ile ich dokonania stanowią samodzielną jakość, wyrosłą ze wschodniej obrzędowości - wyjaśnia Jerzy Zoń, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych 31 Ulica.

Szczególnie mocnym akcentem festiwalu będzie prezentacja teatru południowokoreańskiego w jego najlepszych odsłonach. W trzydziestoletniej historii imprezy nie występował ani jeden zespół z tego kraju. Tak silna obecność koreańskiego teatru w obecnej edycji będzie czymś wyjątkowym nie tylko dla Krakowa, ale także w skali całej Polski.

Czytaj więcej:

  • Czterodniowe występy będą na różnych scenach plenerowych miasta. Gdzie będą te sceny?
Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.