Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Artur Drożdżak

Krótka kariera młodych fałszerzy spod Tarnowa, którzy drukowali banknoty

Krótka kariera młodych fałszerzy spod Tarnowa, którzy drukowali banknoty
Artur Drożdżak

Łukasz i Monika w najprostszy na świecie sposób postanowili zdobyć pieniądze na życie. Banknoty zwyczajnie wydrukowali na drukarce. Teraz walczą o niższy wyrok, bo sąd ich wybryk nie potraktował wyrozumiale. Młodzi ludzie miewają różne pomysły, by poprawić swój los, więc trudno się dziwić, że para narzeczonych spod Tarnowa też chciała żyć nieco lepiej i wygodniej.

23 - letni Łukasz zakochał się w młodszej o dwa lata Monice i postanowili razem pójść przez życie. Chłopak na co dzień utrzymywał się z prac dorywczych, ale kokosów wcale nie zarabiał, bo miesięcznie do ręki brał z 1600 zł.

Skromne życie na wsi

Starczało na jedzenie i bieżące opłaty. Dziewczyna nie pracowała w ogóle, ale otrzymywała nieco ponad 1000 zł świadczenia od państwa.

Dla pełnego obrazu finansowych realiów tej sprawy kryminalnej warto zaznaczyć, że para narzeczonych mieszkała kątem u matki Łukasza, która z kolei żyła z comiesięcznej renty w wysokości 593 zł. Jak na trzyosobową rodzinę na wsi to dochody nie były imponujące. Nie starali się jednak o żadną dodatkową pomoc rzeczową lub finansową od gminy. Może faktycznie im wystarczało do końca miesiąca, bo żyli skromnie?

Para mieszkała ze sobą bez ślubu, i jak to bywa, przytrafiła się jej niespodzianka: Monika zaszła w ciążę. Po 9 miesiącach na świat przyszedł urodziwy i zdrowy chłopczyk. Szybko się okazało, że po powiększeniu rodzinie zaczyna brakować funduszy.

Pieluchy, śpioszki, odżywki i kosmetyki do pielęgnacji rozkosznego bobasa pochłaniały większość budżetu.

Czytaj więcej:

  • Wtedy podczas poważnej rozmowy w cztery oczy para podjęła decyzję, która miała potem poważne dla nich konsekwencje. Jak dalej potoczyły się ich losy?
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Artur Drożdżak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.