Artur Drożdżak

Krótka kariera młodych fałszerzy spod Tarnowa, którzy drukowali banknoty

Krótka kariera młodych fałszerzy spod Tarnowa, którzy drukowali banknoty
Artur Drożdżak

Łukasz i Monika w najprostszy na świecie sposób postanowili zdobyć pieniądze na życie. Banknoty zwyczajnie wydrukowali na drukarce. Teraz walczą o niższy wyrok, bo sąd ich wybryk nie potraktował wyrozumiale. Młodzi ludzie miewają różne pomysły, by poprawić swój los, więc trudno się dziwić, że para narzeczonych spod Tarnowa też chciała żyć nieco lepiej i wygodniej.

23 - letni Łukasz zakochał się w młodszej o dwa lata Monice i postanowili razem pójść przez życie. Chłopak na co dzień utrzymywał się z prac dorywczych, ale kokosów wcale nie zarabiał, bo miesięcznie do ręki brał z 1600 zł.

Skromne życie na wsi

Starczało na jedzenie i bieżące opłaty. Dziewczyna nie pracowała w ogóle, ale otrzymywała nieco ponad 1000 zł świadczenia od państwa.

Dla pełnego obrazu finansowych realiów tej sprawy kryminalnej warto zaznaczyć, że para narzeczonych mieszkała kątem u matki Łukasza, która z kolei żyła z comiesięcznej renty w wysokości 593 zł. Jak na trzyosobową rodzinę na wsi to dochody nie były imponujące. Nie starali się jednak o żadną dodatkową pomoc rzeczową lub finansową od gminy. Może faktycznie im wystarczało do końca miesiąca, bo żyli skromnie?

Para mieszkała ze sobą bez ślubu, i jak to bywa, przytrafiła się jej niespodzianka: Monika zaszła w ciążę. Po 9 miesiącach na świat przyszedł urodziwy i zdrowy chłopczyk. Szybko się okazało, że po powiększeniu rodzinie zaczyna brakować funduszy.

Pieluchy, śpioszki, odżywki i kosmetyki do pielęgnacji rozkosznego bobasa pochłaniały większość budżetu.

Czytaj więcej:

  • Wtedy podczas poważnej rozmowy w cztery oczy para podjęła decyzję, która miała potem poważne dla nich konsekwencje. Jak dalej potoczyły się ich losy?
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.