Janusz Bobrek

Krużlowa Niżna. Bliźniacy za kółkiem. Żaden z nich nie przyznaje się do spowodowania wypadku

Krużlowa Niżna. Bliźniacy za kółkiem. Żaden z nich nie przyznaje się do spowodowania wypadku Fot. KMP w Nowym Sączu
Janusz Bobrek

Takiej tragedii dawno nie pamiętają mieszkańcy niespełna tysięcznej wsi w gminie Grybów. 19-letni bliźniacy, Karol i Kamil, jechali w poniedziałkowy poranek samochodem wraz z 18-letnią Angeliką. Dziewczyna, w wyniku wypadku zginęła na miejscu. Żaden z chłopaków nie przyznał się do kierowania autem podczas przesłuchania. Jeden z nich uciekł z miejsca wypadku.

Tragedia miała miejsce około pół kilometra od budynku OSP w Krużlowej Niżnej, na wąskiej gminnej drodze wiodącej w kierunku Chodorowej. Nieopodal różowego domu jednorodzinnego na poboczu i łące widać niepozorne ślady w ziemi. Gdyby nie zapalone obok dwa znicze, nikt by nie powiedział, że w tym miejscu doszło do dramatu.

Syreny budzą wieś

Audi A6, którym podróżowały trzy osoby, około piątej rano w poniedziałek wypadło z drogi i dachowało. Młodzi wracali z imprezy. Najszybciej na miejscu byli strażacy. Mimo reanimacji prowadzonej najpierw przez nich, a potem przez ratowników medycznych pogotowia, 18-letnia Angelika zmarła. Według świadków zdarzenia nie miała szans przeżyć wypadku. Jej głowa była zmasakrowana z jednej strony - dziewczyna nie wykazywała czynności życiowych. Mimo to resuscytacja trwała kilkadziesiąt minut.
Druga rzecz, która zwróciła uwagę policji to, że na miejscu brakowało kierowcy.

- Gdy policjanci dojechali, okazało się, że jeden z mężczyzn uciekł z miejsca wypadku. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli go szukać. Po około dwóch godzinach zatrzymali go w zaroślach, oddalonych o około pół kilometra od miejsca wypadku - informuje aspirant Iwona Grzebyk-Dulak, rzeczniczka sądeckiej policji.

Czytaj więcej:

 • Problem z badaniem dna i rozpoznaniem przez świadków
 • Angelika, na zawsze w naszej pamięci!
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Bobrek

Dziennikarz „Gazety Krakowskiej” i portalu naszemiasto.pl od 2018 roku (od 2020 do 2023 kierownik nowosądeckiego oddziału Polska Press), wcześniej reporter i wydawca w RDN Nowy Sącz (2017) oraz zastępca redaktora naczelnego i dziennikarz portalu sądeczanin.info, miesięcznika „Sądeczanin” (2011-2017). Z wykształcenia historyk literatury, autor książek popularnonaukowych (m.in. „Wizje zagłady w literaturze”) i tysięcy zdjęć (Facebook: Janusz Bobrek Fotoreporter). Na co dzień zajmuje się pisaniem artykułów o lokalnej polityce, tematach społecznych (m.in. interwencje) i kulturalnych. 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.