Janusz Bobrek

Krynica ma nowego wiceburmistrza. Na kilka tygodni została nim radna Katarzyna Zygmunt

Katarzyna Zygmunt nominację na zastępcę burmistrza otrzymała od Dariusza Reśki na pięć tygodni przed wyborami Fot. Archiwum Katarzyny Zygmunt Katarzyna Zygmunt nominację na zastępcę burmistrza otrzymała od Dariusza Reśki na pięć tygodni przed wyborami
Janusz Bobrek

Burmistrz Dariusz Reśko powołał na swojego zastępcę Katarzynę Zygmunt, chociaż zapewniał, że do wyborów poradzi sobie sam po dymisji Tomasza Wołowca.

Dlaczego zmienił zdanie? Nie chciał udzielić komentarza „Gazecie Krakowskiej”, ale zdaniem radnego Grzegorza Szeli z opozycji, propozycja przedwyborczego sojuszu wyszła od nowej wiceburmistrz.

Do 4 września Katarzyna Zygmunt była radną gminy Krynica-Zdrój, przewodniczącą opozycyjnego do burmistrza Reśki klubu radnych Kurort Krynica. Przedwyborczy sojusz między nią a Reśką wydawał się niemożliwy, bo radna na każdej sesji atakowała burmistrza i krytykowała jego decyzje. W skład Kurortu Krynica wchodzili jeszcze Małgorzata Rusnak i Grzegorz Szela, który już wcześniej zapowiedział swoje odejście z klubu „sprzeciwiającego się działaniom burmistrza i jego rady”.

- Decyzję o tym, że Zygmunt zostanie wiceburmistrzem, poznałem na długo przed ogłoszeniem tego faktu. Byłem tym zaskoczony, a wręcz zszokowany, ponieważ Katarzyna Zygmunt przez ostatnie cztery lata dziesiątki razy podkreślała, że działania burmistrza Reśki szkodzą Krynicy - zaznacza Szela. Dodaje, że według niego z propozycją nie wyszedł burmistrz, tylko sama radna. Wcześniej burmistrz Krynicy Dariusz Reśko w rozmowie z „Gazetą Krakowską” zaznaczył, że po rezygnacji Tomasza Wołowca nie zamierza na razie powoływać zastępcy.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • o co został oskarżony były wiceburmistrz? 
 • jak decyzję skomentowała sama nowo mianowana wiceburmistrz? 
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Bobrek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.