Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Janusz Bobrek

Krynica ma nowego wiceburmistrza. Na kilka tygodni została nim radna Katarzyna Zygmunt

Katarzyna Zygmunt nominację na zastępcę burmistrza otrzymała od Dariusza Reśki na pięć tygodni przed wyborami Fot. Archiwum Katarzyny Zygmunt Katarzyna Zygmunt nominację na zastępcę burmistrza otrzymała od Dariusza Reśki na pięć tygodni przed wyborami
Janusz Bobrek

Burmistrz Dariusz Reśko powołał na swojego zastępcę Katarzynę Zygmunt, chociaż zapewniał, że do wyborów poradzi sobie sam po dymisji Tomasza Wołowca.

Dlaczego zmienił zdanie? Nie chciał udzielić komentarza „Gazecie Krakowskiej”, ale zdaniem radnego Grzegorza Szeli z opozycji, propozycja przedwyborczego sojuszu wyszła od nowej wiceburmistrz.

Do 4 września Katarzyna Zygmunt była radną gminy Krynica-Zdrój, przewodniczącą opozycyjnego do burmistrza Reśki klubu radnych Kurort Krynica. Przedwyborczy sojusz między nią a Reśką wydawał się niemożliwy, bo radna na każdej sesji atakowała burmistrza i krytykowała jego decyzje. W skład Kurortu Krynica wchodzili jeszcze Małgorzata Rusnak i Grzegorz Szela, który już wcześniej zapowiedział swoje odejście z klubu „sprzeciwiającego się działaniom burmistrza i jego rady”.

- Decyzję o tym, że Zygmunt zostanie wiceburmistrzem, poznałem na długo przed ogłoszeniem tego faktu. Byłem tym zaskoczony, a wręcz zszokowany, ponieważ Katarzyna Zygmunt przez ostatnie cztery lata dziesiątki razy podkreślała, że działania burmistrza Reśki szkodzą Krynicy - zaznacza Szela. Dodaje, że według niego z propozycją nie wyszedł burmistrz, tylko sama radna. Wcześniej burmistrz Krynicy Dariusz Reśko w rozmowie z „Gazetą Krakowską” zaznaczył, że po rezygnacji Tomasza Wołowca nie zamierza na razie powoływać zastępcy.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • o co został oskarżony były wiceburmistrz? 
 • jak decyzję skomentowała sama nowo mianowana wiceburmistrz? 
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Janusz Bobrek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.