Tatiana Biela

Krynica potrzebuje parkingu, ale miasto nie może się dogadać z PKP

- Krynica potrzebuje nowych miejsc parkingowych i to zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających nasze uzdrowisko turystów - mówi Dariusz Reśko, burmistrz Fot. Urząd Miasta Krynica-Zdrój - Krynica potrzebuje nowych miejsc parkingowych i to zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających nasze uzdrowisko turystów - mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju
Tatiana Biela

Jedno z najbardziej znanych w Polsce uzdrowisk ma problem z brakiem miejsc parkingowych. Gmina chciałaby pozyskać dawny plac PKS pod budowę parkingu, ale nie może się porozumieć w tej sprawie z PKP SA, czyli nowym właścicielem terenu.

Nowy parking to szansa na pojawienie się w mieście przynajmniej 200 dodatkowych miejsc postojowych. - Trudno przecenić znaczenie takiej inwestycji w kontekście rozwoju naszego uzdrowiska - mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju. Jak podkreśla, samorząd stara się różnymi sposobami podnieść atrakcyjność Krynicy i przyciągnąć do niej turystów. Brak dostatecznej liczby miejsc parkingowych może odstraszać potencjalnych urlopowiczów.

Turyści i mieszkańcy

Także Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej jest przekonany, że Krynica musi poszerzać ofertę parkingową. - Pierwsze pytanie, jakie zwykle zadają nam turyści odwiedzający nasze miasto, dotyczy możliwości zaparkowania samochodu - tłumaczy.

Zdarza się również, że goście odwiedzający uzdrowisko parkują w niedozwolonych miejscach, ryzykując otrzymanie mandatu o wartości nawet kilkuset złotych. Taka kara, choć oczywiście ma uzasadnienie, może, zdaniem Lisaka, skutecznie zniechęcić potencjalnego kuracjusza do pozostania w kurorcie lub do powtórnej wizyty.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • kiedy PKP miało przekazać działkę na rzecz Krynicy-Zdroju?
 • jakie może być inne rozwiązanie tej spornej kwestii?
Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Tatiana Biela

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.