Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Michalczyk

Krzeczów. Progowy bubel na ulicy. Drogowcy przekonują, że jednak ostudził temperament kierowców

Władysława Bajda uważa, że teraz kierowcy muszą zwalniać, choć według niej, lepiej byłoby, gdyby próg zamontowano przed pasami Fot. Paweł Michalczyk Władysława Bajda uważa, że teraz kierowcy muszą zwalniać, choć według niej, lepiej byłoby, gdyby próg zamontowano przed pasami
Paweł Michalczyk

Mieszkańcy Krzeczowa przecierają oczy ze zdumienia na widok miejsca usytuowania progu zwalniającego obok miejscowej szkoły. Powód? Zostały one zamontowane dla kierowców jadących od strony Bochni nie przed, tylko za przejściem dla pieszych. Według wielu osób to absurd i błąd w sztuce.

Sołtys Jan Panna zauważa, że od czasu montażu progów zwalniających na drodze obok szkoły jest bezpieczniej. Jego zdaniem, rozwiązanie byłoby na pewno jeszcze bardziej skuteczne, gdyby jednak wykonano je zgodnie ze sztuką.

Zwolnij... za przejściem

- Progi powinny być zamontowane przed przejściem dla pieszych, żeby kierowcy zwalniali zanim na nie wjadą - podkreśla sołtys Krzeczowa. Nie jest w tej opinii odosobniony, bo identyczne zdanie mają inni mieszkańcy wioski. Krzysztof Kołodziej zauważa jeszcze, że sposób zamontowania progów zwalniających mógłby być inny niż obecnie.

- Gdyby je odwrócono o dziewięćdziesiąt stopni, trudniej byłoby je ominąć, bo teraz są zamontowane tak jakby wzdłuż jezdni, zamiast w poprzek niej. Wtedy dodatkowe rozdzielniki pasów ruchu nie byłyby w ogóle potrzebne - wyrokuje.

Władysława Bajda mieszka tuż przy przejściu dla pieszych, przed którym zamontowano progi. Jej zdaniem, rozwiązanie utemperowało nieco zapędy amatorów szybkiej jazdy.

Czytaj więcej:

 • Wszystko przez kierowców?
 • Można to zrobić lepiej?
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.