Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Gzyl

Krzysztof Globisz zamienia swoją chorobę na nowy film

Obok Krzysztofa Globisza zobaczymy w filmie tak znanych aktorów, jak Anna Dymna, Jerzy Trela, Jan Frycz i Kinga Preis Fot. Alicja Rzepa Obok Krzysztofa Globisza zobaczymy w filmie tak znanych aktorów, jak Anna Dymna, Jerzy Trela, Jan Frycz i Kinga Preis
Paweł Gzyl

W Krakowie powstaje fabularny film „Prawdziwe życie aniołów”, który jest inspirowany życiem i chorobą Krzysztofa Globisza. W obsadzie obok tego aktora pojawia się Anna Dymna, Jerzy Trela i Kinga Preis.

„Prawdziwe życie aniołów” opowiada historię Adama, sześćdziesięcioletniego aktora, który przechodzi głęboki kryzys wieku średniego. Jego życie wydaje się szczęśliwe, ale tak naprawdę boryka się z narastającym poczuciem wypalenia i pustki. Udar zaskakuje Adama w wynajętym mieszkaniu, gdy jest sam. Aktor trafia do szpitala dopiero po sześciu godzinach. Choć udaje mu się przeżyć, uszkodzenia mózgu są na tyle rozległe, że lekarze nie dają mu zbyt wielkich nadziei na pełny powrót do zdrowia. Chory musi zmierzyć się z głębokim upośledzeniem ruchowym i uczuciowym. Jedyną osobą, która może mu pomóc, jest jego żona - Agnieszka.

- Pomysł na scenariusz rodził się przez dłuższy czas. Już w poprzednich moich filmach krążyłem wokół tematu, który stał się teraz głównym wątkiem „Prawdziwego życia aniołów” - wyjaśnia nam reżyser Artur „Baron” Więcek. - Łatwo być szczęśliwym, gdy wszystko w życiu nam sprzyja, jesteśmy zdrowi, mamy dobrą pracę i udany związek. A co się stanie, kiedy wszystko to tracimy, dotyka nas choroba, pojawia się groźba śmierci? Jak sobie człowiek radzi w takiej sytuacji? Gdzie wtedy szukać nadziei? Pytania te zamieniły się na konkretny pomysł na film, kiedy zachorował Krzysztof Globisz.

Czytaj więcej:

 • Udział Krzysztofa w tym przedstawieniu był kluczowy dla narodzin „Prawdziwego życia aniołów”, dlaczego?
 • Kiedy zostaną zrealizowane zdjecia?
Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.