Grzegorz Skowron, Alicja Fałek

Krzysztof Głuc - kandydat na prezydenta Nowego Sącza ze Wspólnej Małopolski?

Krzysztof Głuc był rekomendowany przez Ryszarda Nowaka jako kandydat na prezydenta Nowego Sącza z listy Prawa i Sprawiedliwości. - Nie wykluczam startu Fot. Damian Radziak Krzysztof Głuc był rekomendowany przez Ryszarda Nowaka jako kandydat na prezydenta Nowego Sącza z listy Prawa i Sprawiedliwości. - Nie wykluczam startu z własnej listy - mówi
Grzegorz Skowron, Alicja Fałek

Stowarzyszenie Wspólna Małopolska chce wystawić swojego kandydata na prezydenta Nowego Sącza. Rozmowy prowadzi ze środowiskiem obecnego prezydenta miasta Ryszarda Nowaka. Decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu.

Może się okazać, że kandydatka PiS Iwona Mularczyk, będzie mieć rywala wywodzącego się z tej samej strony sceny politycznej - Krzysztofa Głuca.

To kolejna odsłona walki o prezydenturę w Nowym Sączu.

Swój start oficjalnie potwierdziła już Iwona Mularczyk, żona posła Arkadiusza Mularczyka, która jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości.

Kilka godzin później również Platforma Obywatelska zaprezentowała kandydata, czyli Leszka Zegzdę, członka Zarządu Województwa Małopolskiego. On sam wcześniej zadeklarował, że wystartuje.

Teraz Wspólnota Małopolska łącząca osoby, które nie chcą startować pod partyjnymi szyldami, zapowiada, że wystawi swojego kandydata do walki o prezydenturę stolicy Sądecczyzny.

Rozmowy trwają

Ryszard Nowak, aktualny prezydent miasta, już dawno oznajmił, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Chciał, żeby PiS wystawił do wyborczej walki rekomendowanego przez niego Krzysztofa Głuca.

To były wiceprezes Sądeckich Wodociągów, a obecnie dyrektor Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej w Krakowie (działającej w ramach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie). Gdy Jarosław Kaczyński podjął decyzję o wystawieniu żony posła Mularczyka, Nowak wystąpił z partii.

Okazuje się jednak, że środowisko związane z obecnym prezydentem jeszcze się nie poddało. Głuc nie wyklucza startu z własnego komitetu wyborczego.

- Jeszcze nie podjąłem decyzji i ciągle zastanawiam się, czy będę ubiegał się o funkcję prezydenta Nowego Sącza - zaznacza. Cieszy się, że bardzo różne środowiska widzą we nim potencjał.

Jak udało nam się dowiedzieć, Głuc może być kandydatem stowarzyszenia Wspólna Małopolska.

- Prowadzimy rozmowy ze środowiskiem Ryszard Nowaka na temat wystawienia kandydata na prezydenta - przyznaje Witold Latusek, sekretarz Wspólnej Małopolski.

Czytaj więcej:

 • Odbierze głosy PO i PiS?
 • To nie koniec kandydatów
Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Grzegorz Skowron, Alicja Fałek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.