Paweł Gzyl

Krzysztof Zalewski: Może dzięki Niemenowi uda mi się pozbyć tego nałogu na zawsze

"Zalewski śpiewa Niemena" to tytuł nowej płyty Krzysztofa Zalewskiego, która ukaże się na rynku 26 stycznia Fot. Fot. Przemek Dzienis "Zalewski śpiewa Niemena" to tytuł nowej płyty Krzysztofa Zalewskiego, która ukaże się na rynku 26 stycznia
Paweł Gzyl

Jak odkryłeś Niemena?
Urodziłem się w 1984 roku, więc zdążyłem jeszcze „załapać się” na Niemena, choćby czytając jego felietony w „Teraz Rocku”. To u nas ponadczasowa postać, przecież chyba każdy Polak zna „Dziwny jest ten świat” i inne jego przeboje. Poza tym moja babcia, która jako pierwsza w rodzinie kupiła odtwarzacz CD, miała ze czterdzieści płyt Lutosławskiego, a tylko dwie rozrywkowe - Chrisa Rea i Czesława Niemena. Dla ośmiolatka, którym wtedy byłem, były to jedyne rzeczy do słuchania. Potem poznałem twórczość Niemena lepiej i zdarzało mi się nawet śpiewać jego utwory.

Jak więc zareagowałeś, kiedy organizatorzy festiwalu w Jarocinie zaproponowali Ci przygotowanie koncertu z piosenkami Niemena?
Jestem jednostką bardzo ambitną. Pomyślałem więc od razu: „Co, ja nie dam rady?!”. (śmiech) Tak naprawdę było mi z jednej strony miło, że pomyślano o mnie, iż podołam zaśpiewaniu piosenek legendy, a z drugiej stwierdziłem, że to dobra okazja dla mnie, aby się podszkolić jako wokalista.

W dalszej części tekstu:

 • W jakis sposób Krzysztof Zalewski wybierał piosenki na swoją płytę
 • Co ujęło Krzysztofa Zalewskiego w piosenkach Niemena
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.