Kto poprowadzi PO do wyborów w regionie?

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas
Piotr Ogórek

Kto poprowadzi PO do wyborów w regionie?

Piotr Ogórek

W sobotę zgłosili się kandydaci w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej w Krakowie i Małopolsce. Faworytem ma być Aleksander Miszalski, szef PO w Krakowie.

W Platformie Obywatelskiej szykują się do wyborów władz partii w Krakowie i Małopolsce. O władzę w regionie powalczą dotychczasowy szef Grzegorz Lipiec, kierujący partią w Krakowie Aleksander Miszalski oraz poseł Józef Lassota. O kierowanie strukturami krakowskimi zawalczą radni Dominik Jaśkowiec, Jakub Kosek, Szczęsny Filipiak oraz Miszalski. Chyba że dojdzie do pewnych porozumień.

Do soboty był czas na zgłoszenie się kandydatów w wyborach, które odbędą się 2 grudnia. Kluczowe będą wybory na szefa regionu. A właściwie ustalenia, jakie zapadną wcześniej.

- Jeśli z wyborów wycofa się Józef Lassota, to samo zrobi Grzesiek Lipiec. Wtedy jedynym kandydatem będzie Olek - mówi nam anonimowo jeden z członków krakowskich władz PO. Jeśli tak się jednak nie stanie, to z wyborów wycofa się Miszalski, a działacze mają zagłosować na Lipca.

Czytaj więcej:

 • Do kiedy będą trwać rozmowy?
 • Ilu członków liczy Małopolska PO?
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Ogórek

Redaktor i dziennikarz od blisko 12 lat. Od 2013 roku piszę przede wszystkim o Krakowie. Najczęściej zajmuję się kwestiami związanymi z planowaniem przestrzennym, urbanistyką, zabudową Krakowa i wielu aspektach powiązanych z tymi zagadnieniami. Piszę także o lokalnej polityce i sprawach związanych z ochroną środowiska.

Komentarze

7
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

cija

mój Boże, co za wstyd...

Zuzinka

Jak się jeden wycofa, to drugi też i zagłosują na trzeciego, a jak ten trzeci będzie fikać, to zagłosują na pierwszego...
Demokracja po PeOwsku.

Niezależny

Kraków potrzebuje kandydata niezależnego!

tuktuk

Przestańcie panowie udawać że coś reprezentujecie. Dziadek Jacek Was przytuli jak bedziecie grzeczni

juuu34

Mam już dość PO, Majchlowskiego, Pis-u i innych partyjnych towarzyszy rządzących Krakowem. Zagłosuję na kandydata niezależnego, czyli Łukasza Gibałę. Najchętniej wszystkie partie bym wysłał warszawiakom, niech sobie mają i się cieszą.

pokazują sobie

i wybierają, kto ma dłuższego ... niestety dawno jest już po dzwonku na lekcję

Jaga

Platforma i Majchrowski to jedno i to samo. Wybór kandydata PO równa się pozostawieniu JM na fotelu prezydenta. Innymi słowy - nic się w tym mieście nie zmieni. Beton, niemoc, korki, koledzy... Państwu już podziękujemy!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.