Bogusław Kwiecień

Lepiej już pomyśleć o zakupie węgla na zimę, bo za kilka tygodni na pewno będzie droższy

Obecnie na składach opałowych węgla jest pod dostatkiem. Można go kupić od ręki. Z nastaniem chłodów może być trudniej Fot. Dariusz Bloch Obecnie na składach opałowych węgla jest pod dostatkiem. Można go kupić od ręki. Z nastaniem chłodów może być trudniej
Bogusław Kwiecień

Jeśli ktoś jeszcze nie zaopatrzył się w węgiel na zimę, to powinien to zrobić jak najszybciej. Na składach jest go pod dostatkiem, ale za kilka tygodni sytuacja może się zmienić i a na pewno będzie droższy niż obecnie.

W tej chwili na składach w regionie węgiel można kupić od ręki.

- W ubiegły czwartek zamówiłem 4 tony groszku i jeszcze tego samego dnia został przywieziony - mówi Krzysztof Gabryś, mieszkaniec Oświęcimia. Cena była zbliżona do tej z ub. roku, czyli 810 zł z tym, że wówczas kupił go dopiero na początku października.

Nie będzie powtórki?

Przypomina, że w ub. roku były olbrzymie problemy z nabyciem opału. Węgiel zamówił na początku września i prawie miesiąc czekał na jego przywóz.

Prawie całe lato brakowało węgla. Okazało się, że kopalnie nastawiły się na sprzedaż urobku głównie elektrowniom i dużym zakładom pracy. W efekcie nawet na składach w sąsiedztwie kopalń ludzie odchodzili z kwitkiem i musieli czekać kilka tygodni na realizację zamówień.

Według właścicieli składów, deficyt sięgał wówczas nawet 50 - 60 proc. w porównaniu do lat wcześniejszych. Sytuacja poprawiła się dopiero jesienią, ale wówczas węgiel był już droższy. Z opinii zebranych w różnych punktach handlu węglem w regionie wynika, że w sezonie podobnych trudności nie należy się już spodziewać.

Czytaj więcej:

 • Należy spodziewać się także wyższych cen
 • Jaka jest sytuacja mieszkańców naszego regionu?
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bogusław Kwiecień

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.