Tatiana Biela

Leszek Langer z PiS został zawieszony po zarzutach

Leszek Langer (na zdjęciu) był szefem struktur Prawa i Sprawiedliwości w Nowym Sączu. Teraz jego obowiązki przejął Wiesław Janczyk Fot. Alicja Fałek Leszek Langer (na zdjęciu) był szefem struktur Prawa i Sprawiedliwości w Nowym Sączu. Teraz jego obowiązki przejął Wiesław Janczyk
Tatiana Biela

Leszek Langer, szef struktur miejskich PiS, został zawieszony w prawach członka partii. Langer miał sam o to wystąpić do Jarosława Kaczyńskiego. Uważa, że tak powinno być aż do czasu rozstrzygnięcie jego sprawy toczącej się w nowotarskiej prokuraturze, dotyczącej m.in. zarzutu podszywania się pod inną osobę i wykorzystywania jej wizerunku lub innych danych osobowych w celu wyrządzenia szkody materialnej lub osobistej.

O sytuacji polityka PiS poinformował na konferencji prasowej Wiesław Janczyk, wiceminister i szef struktur partii na Sądec-czyźnie.

- Leszek Langer sam wystąpił do prezesa Prawa i Sprawiedliwości z prośbą o zawieszenie go w prawach członka do czasu wyjaśnienia jego sprawy w prokuraturze - powiedział Wiesław Janczyk.

Wiceminister dodał, że prezes Jarosław Kaczyński przychylił się do tej prośby, zaś zmiana statusu Leszka Langera miała nastąpić na początku stycznia tego roku. Zawieszenie potrwa do czasu rozstrzygnięcia sprawy Emilii Brown.

Czytaj więcej:

 • Co o sprawie mówi sam Leszek Langer?
 • Decyzja dobra, szkoda, że tak późno... Kto tak uważa?
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tatiana Biela

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.