Tatiana Biela

Lidia Zelek została nową dyrektorką szpitala. Dokończy inwestycje zmarłego Artura Puszki

Lidia Zelek współpracowała z Arturem Puszko w opracowaniu planów rozwoju szpitala i zapowiada kontynuację tej polityki Fot. Janusz Bobrek Lidia Zelek współpracowała z Arturem Puszko w opracowaniu planów rozwoju szpitala i zapowiada kontynuację tej polityki
Tatiana Biela

Lidia Zelek pełni od dzisiaj funkcję dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. W konkursie rozpisanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pokonała trzech konkurentów.

Lidia Zelek zastąpi na stanowisku zmarłego w lutym tego roku Artura Puszkę, wieloletniego szefa sądeckiej placówki. Po śmierci Puszki pełniła obowiązki dyrektora szpitala, i jak podkreśla Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, przekonała komisję konkursową, że najlepiej nadaje się do pokierowania szpitalem.

- Wybór właściwie nie był trudny - mówi Leszek Zegzda i tłumaczy, że Lidia Zelek od lat doskonale zna sądecki szpital i wspólnie z Arturem Puszko przygotowywała plany rozwoju sądeckiej lecznicy. - Była świetnie przygotowana do konkursu i przedstawiła komisji szczegółowy plan rozwoju szpitala na najbliższe lata - dodaje Zegzda.

Lidia Zelek jest z wykształcenia ekonomistką. Od 2011 roku do lutego 2018 roku sprawowała funkcję zastępcy dyrektora do spraw ds. administracyjno-pracowniczych.

Od 8 lutego 2018 roku, w związku z nagłą śmiercią Artura Puszki, kierowała sądecką lecznicą jako pełniąca obowiązki dyrektora szpitala.

Od ginekologii po parkingi

Lidia Zelek, komentując swój wybór na stanowiska dyrektora, wyjaśnia, że zamierza kontynuować dotychczasową strategię rozwoju i modernizacji sądeckiego szpitala.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • jakie inwestycje szpital planuje na najbliższe lata?
 • w jakiej sytuacji aktualnie znajduje się placówka?
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tatiana Biela

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.