Przemysław Franczak

List do sejmiku

List do sejmiku
Przemysław Franczak

Szanowny Pan Rafał Bochenek, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego. Ja, prosty człowiek, piszę o pana w sprawie uchwalonej przez sejmik deklaracji, która ma uwolnić Małopolskę od zagrożeń LGBT.

Gdy tylko o tym w radiu usłyszałem, to się ucieszyłem, bo im mniej oprysków, tym lepiej. W zeszłym roku sąsiad tak się zapędził z wylewaniem roundupu, że z połowy ziemniaków na moim polu zrobiły się frytki. Potem ten sam sąsiad przekonywał mnie, żem głupi i chodzi o szerokopasmowy internet, który wymyślili Koreańczycy i który szkodzi na głowę. Sam był wściekły, bo dostał z Unii dofinansowanie na drona, do oprysków właśnie, a bez tego LGBT to mu działać nie będzie. Tak mówił, może trochę racji miał, bo u nas słaby zasięg. Z błędu wyprowadziła nas dopiero moja żona, bo akurat wróciła ze spotkania koła gospodyń, one wiedzą, co w trawie piszczy. Oczy nam się porobiły jak spodki. Kto to widział takie rzeczy.

U nas jednak, powiem panu, tego za dużo nie ma, zagrożenie to my tutaj raczej odczuwamy powodziowe i osuwiskowe, bo nadal nie możemy doczekać się na strategię i konkretne działania władz województwa. Coś tam tylko słyszałem, że dwie wsie od nas był jakiś skandal z tym LGBT lub czymś podobnym, ale tego księdza już przenieśli do innej parafii, gdzieś na Podlasie. Albo Podkarpacie.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Przemysław Franczak

Życie, wszechświat i cała reszta. Wydawca, autor felietonów: społeczno-polityczno-kulturalnego "Smecza towarzyskiego" oraz sportowego "Sporty bez filtra". Korespondent Polska Press Grupy z sześciu ostatnich igrzysk olimpijskich.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.