Tomasz Rabjasz

Lodowisko w Bochni? To jeden z pomysłów

Być może wkrótce na Rynku będzie można sobie pojeździć na łyżwach - mówi Ireneusz Sobas, autor projektu ślizgawki. Fot. Tomasz Rabjasz Być może wkrótce na Rynku będzie można sobie pojeździć na łyżwach - mówi Ireneusz Sobas, autor projektu ślizgawki.
Tomasz Rabjasz

Od poniedziałku trwa głosowanie w budżecie obywatelskim Bochni. Do wyboru jest 17 projektów ogólnomiejskich i 25 osiedlowych.

Wczoraj wystartowała trzecia edycja budżetu obywatelskiego Bochni. Wartość zgłoszonych projektów ogólnomiejskich opiewa na ponad 800 tys. zł. Miasto na ten cel przeznaczyło 300 tys. zł, a to oznacza, że rywalizacja w tej kategorii będzie bardzo zacięta.

Jest w czym wybierać. Na liście znalazło się m.in. uruchomienie w okresie ferii na bocheńskim Rynku lodowiska o nawierzchni syntetycznej.

- W mieście od lat toczy się dyskusja na temat braku lodowiska. Jak dotąd nie przynosi to żadnych efektów i amatorzy łyżew z Bochni skazani są na podróże na okoliczne lodowiska. Mam nadzieję, że złożony projekt i głosowanie w jakiś sposób rozwiążą ten problem - mówi Ireneusz Sobas, pomysłodawca uruchomienia ślizgawki.

Mieszkańcy podczas głosowania na projekty ogólnomiejskie mogą ponadto oddać głos m.in. na organizację w szkołach zajęć z zakresu pierwszej pomocy oraz samoobrony, zakup mobilnych odświeżaczy powietrza do miejskich przedszkoli, ewentualnie organizację orszaku z okazji święta Trzech Króli. Kwota przeznaczona na zadania osiedlowe w ramach BO to z kolei 700 tys. zł (po 50 tys. na każde z 14 osiedli). Wśród 25 poddanych pod głosowanie projektów dominują inwestycje, jak choćby remonty chodników, czy zakup nowych urządzeń na place zabaw.

Teraz los inicjatyw spoczywa w rękach mieszkańców.

Głosowanie potrwa do północy 22 września. Projekty można wspierać głosami oddawanymi w internecie, na stronie: www.bochniadecyduje.pl.

Osoby, które wolą tradycyjny system wybierania projektów będą to mogły zrobić 16 i 17 września w lokalu wyborczym, ulokowanym na stanowisku dziennika podawczego urzędu miasta. Będzie on w weekend czynny w godzinach 9 - 14.

- Zagłosujmy i zdecydujmy, które inwestycje zostaną wykonane w naszym mieście - zachęca Tomasz Ryncarz, naczelnik wydziału promocji bocheńskiego magistratu.

Zadania, które otrzymają największą ilość głosów będą realizowane dopiero w następnym roku.

Do końca grudnia bieżącego roku zostaną zrealizowane zwycięskie projekty z ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Tomasz Rabjasz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.