Łukowica. 11-latek znalazł w parku pieniądze i... oddał je policjantom

Czytaj dalej
Jozef Budacz

Łukowica. 11-latek znalazł w parku pieniądze i... oddał je policjantom

Jozef Budacz

Cała Łukowica mówi o Szymonie Leji. 11-latek wykazał się wzorową postawą. W drodze ze szkoły do domu w parku w centrum miejscowości znalazł kilkaset złotych. Bez wahania oddał je policjantom.

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura

5 września około godz.12:00 wracając ze szkoły 11-letni Szymon Leja w miejscowości Łukowica w rejonie parku oraz sklepu Delikatesy Centrum znalazł pieniądze. Było to kilkaset złotych. Niestety, w okolicy nikogo już nie było, wiec chłopiec pieniądze przekazał policjantom z Posterunku Policji w Łukowicy.

Mały i skromny bohater

Pod wrażeniem wyczynu chłopca są mieszkańcy Łukowicy. Każdy tutaj podaje jego postawę za wzór do naśladowania. Z jego zachowania są dumni rodzice, ale nie chcą się wypowiadać na ten temat do mediów. - Nie wiem, czy każdy, będąc na miejscu tego chłopca, tak by właśnie postąpił. Należy się tylko cieszyć, że mamy w Łukowicy takiego naszego małego bohatera - mówi pan Andrzej, mieszkaniec miejscowości.

Czyn Szymona został doceniony również przez limanowską policję. 10 września w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej podinsp. Dorota Tokarz osobiście podziękowała Szymonowi i podkreśliła, jak bardzo jest dumna z jego postawy. Szefująca Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej Dorota Tokarz złożyła również serdecznie gratulacje mamie - pani Agnieszce, że wychowała tak uczciwego i rozsądnego chłopca.
- To godna naśladowania postawa. Mam nadzieję, że Szymon pozostanie przykładem obywatelskiej i wzorowej postawy.

Szukają właściciela pieniędzy

Po znalezione pieniądze do tej pory nikt się nie zgłosił do komendy w Limanowej. Dlatego też funkcjonariusze nie ujawniają, o jaką konkretnie sumę chodzi. - Czekamy na to, aż ktoś w końcu się do nas po te pieniądze zgłosi. Kiedy zguba nie trafi do właściciela, prawdopodobnie to jej znalazca ją otrzyma. Ale chyba nie o to chodzi, a o postawę tego chłopca, który wykazał się roztropnością, rozwagą i rozsądkiem - mówi Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskich policjantów.
- Jestem dumny, że mamy przykłady tak szlachetnych zachowań wśród naszej młodzieży - podkreśla Bogdan Łuczkowski, wójt Łukowicy. Również i on wraz z sołtysem miejscowości, Henrykiem Dyrkiem, docenili zachowanie małego bohatera. Pozytywnych komentarzy pod adresem Szymona, nie brakuje również w sieci. Na portalu społecznościowym pod postem, który umieścił wójt Łukowicy, posypały się gratulacje, a także słowa uznania dla 11latka. - O takich sprawach powinniśmy również mówić w mediach, aby inni młodzi ludzie podążali śladami Szymona - zaznacza Bogdan Łuczkowski.

[polecane]19126789,19144615, 19124913, 19125863, 18978697, 19018325[/polecane]

Jozef Budacz

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Zdzisław Rybczak

Naprawdę jesteś uczciwy. Ja zaś pożyczyłem koledze 700 zł i od kilku lat mnie unika. Jesteś bohater a on. Wszyscy go w. Łukowicy znają

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.