Magię świąt czuć w regionie. Nie brakuje choinek i szopek

Czytaj dalej
Fot. Paweł Relikowski
Justyna Trawczyńska

Magię świąt czuć w regionie. Nie brakuje choinek i szopek

Justyna Trawczyńska

Nikt chyba nie wyobraża sobie świąt bez choinki i kolorowych światełek nie tylko w domu, ale i na ulicach miast. Jakie iluminacje pojawiły się w regionie?

Sprawdziliśmy, jak miasta w powiecie lipnowskim przygotowały się do świąt Bożego Narodzenia, gdzie pojawiły się iluminacje, choinki i inne świąteczne ozdoby.

Plac Dekerta w Lipnie przypomina nam o zbliżających się świętach. Stoi tam choinka, którą najmłodsi mieszkańcy miasta udekorowali kilka dni temu. Jest również iluminacja na latarniach ulicznych. A to nie koniec świątecznych at-rakcji w Lipnie. Na placu stanęła tradycyjna bożonarodzeniowa szopka. Wokół niej pojawiły się oświetlone choinki. Wielka bombka i anioły to kolejne świąteczne iluminacje które stanęły przed budynkiem ratusza.

Do świąt przygotowani są już mieszkańcy Bobrownik. W miejskim parku stanęła 8 metrowa choinka, która jest już świątecznie przystrojona. W parku pojawiło się również kolorowe oświetlenie. Na placu Wolności stanął świąteczny bałwan, a przed urzędem udekorowana choinka.

W Wielgiem, jak co roku, choinka i świąteczne światełka tworzą wyjątkowy bożonarodzeniowy klimat. W Tłu-chowie, zgodnie z tradycją, choinka pojawia się dzień przed wigilią. Wcześniej założono świąteczne ozdoby w centrum, natomiast na budynku urzędu zawisł napis: „Wesołych świąt”.

Również w Chrostkowie, na budynku urzędu gminy, świeci już napis: „Wesołych świąt”. Bożonarodzeniowych ozdób nie zabrakło także w Skępem. Stoi choinka na skwerku. Są też iluminacje na lampach miejskich w okolicach skweru.

Oczywiście, o świąteczny klimat, poza władzami miasta, dbają również mieszkańcy. Często bardzo oryginalnie przystrojone domy, okna, balkony, ogródki przypominają o nadchodzących Bożym Narodzeniu. W regionie zrobiło się kolorowo i bardzo świątecznie.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.